Capital'e abone olun.
LİDERLER NE DİYOR?

Liderler ne diyor?

Ödül zengini şirketlerin liderleri,bilininirliklerinin, tercih edilme oranlarının ve cirolarının arttığını söylüyor

Son Güncelleme: 01.03.2011


"TERCİH EDİLMEMİZE NEDEN OLDU"
Mobilya sektöründe markaya odaklanan ve tasarıma ağırlık vererek büyümeye çalışan Doğtaş, bu yolculuğunda bugüne kadar çok sayıda ödül de aldı. Tüketici Akademisi tarafından verilen "Kalitesine En Çok Güvenilen Marka" ödülü, MOSDER tarafından düzenlenen İMOB Fuarı'nda kazanılan 10 adet ürün tasarım ödülü, ihracat üçüncülüğü ve Anadolu'nun en başarılı şirket ödülü Doğtaş'ın gururla bahsettiği ödüller. Özellikle kalite ödüllerinin markaya duyulan güveni pekiştirdiğini belirten Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, "Tasarıma yönelik aldığımız ödüller ise daha geniş kitleler tarafından tanınmamıza, dağıtım kanalında yeni iş ortaklıklarında tercih edilmemize neden oldu. Ödül alan ürünlerimizin de satışı yükseldi" diyor. Doğan, genel anlamda aldıkları ödüllerin kendileri için önemini de şöyle dile getiriyor: "Ödül işimize duyduğumuz özenin tüm organizasyon içinde motivasyon olarak yenilenmesini sağlıyor. Ayrıca harcanan emeğin en büyük başarı karşılığının da ödül olduğunu düşünüyoruz." Doğtaş, bundan sonra da özellikle uluslararası yarışmalara başvurarak ödül kazanmayı hedefliyor. Doğan, "Sosyal sorumluluk projelerimizden birinin de ödül alması bizlere gurur ve motivasyon kaynağı olacak" diye ekliyor.ÖNEMLİ BİR İTİBAR KAYNAĞIMIZDIR"
SEKTÖRÜNÜN EN ÖDÜLLÜSÜ
Teknoloji perakendeciliğinin en büyük oyuncusu olan Teknosa, aynı zamanda sektörünün en çok ödül alan şirketi. Geçtiğimiz yıl Nadir Eserler Projesi ile Alışveriş Merkezi ve Perakendeciler Derneği'nin (AMPD) Sosyal Sorumluluk Ödülü'nü aldı. "Kadın için Teknoloji" projesiyle 2010 Dünya Perakende Ödülleri'nde dünya şirketleri ile finale kaldı.
EN TERCİH EDİLEN OLDU Sektöre nitelikli işgücü yetiştirmek amacıyla kurduğu Teknosa Akademi, 2010'da Türkiye Bilişim Derneği'nin düzenlediği "Bilişim Yıldızları e-Dönüşüm Yarışmasında, e-eğitim kategorisinde ikincilik ödülüne değer bulundu. Alışveriş Yatırımcıları Derneği (AYD) ve GfK tarafından gerçekleştirilen "En Beğenilen ve Tercih Edilen Markalar Araştırması"nda, elektronik perakende alanında "En Beğenilen ve Tercih Edilen" elektronik perakendecisi ödülü de Teknosa'nın oldu.
"TEŞVİK EDİYOR" Teknosa Genel Müdürü Mehmet Nane, ödüllerin Teknosa'yı yeni yatırımlar yapmak, yeni projeler geliştirmek ve toplum için değer yaratmak yönünde teşvik ettiğini belirtiyor. Bir lider olarak ödülün kendisi için anlamını da şöyle ifade ediyor: "Ödül, iyi bir takım olduğumuzu, tüketicilerimizle güçlü bir bağ kurduğumuzu tescilliyor. Ödül almak gurur ve mutluluk verici, aldığımız ödüle her zaman layık olmak ise en önemli itibar kaynağımız.  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

 • Etiketler:

  İsminiz:

  Yorumunuz:


  FOTO HABER