Capital'e abone olun.
ATLANTİK'TE 8 MÜTHİŞ GÜN

Atlantik'te 8 müthiş gün

İşte 8 gününü şiddetli fırtınayla geçiren 4 işadamının sıra dışı deneyimleri...

Son Güncelleme: 01.04.2014

Çoğu insan hayal kurar... Kimileri ise bunları hayata geçirir... Burhan Karaçam, Mustafa Taviloğlu ve Halis Komili işte bu "hayalini gerçekleştirenler” arasında yer   alan isimlerden. Çoğu kişinin cesaret bile edemeyeceği bir maceraya imza atan duayen işadamları, denizci arkadaşları Murat Duran’ın teklifiyle Atlantik Denizi’ni aştı.

13 günlük unutulmaz yolculuklarının 8 gününü şiddetli fırtınayla geçiren 4 arkadaşın deneyimlerini, yaşadıklarını ve böyle bir geziye çıkmak isteyenlere önerilerini Burhan Karaçam’dan dinledik.

Burhan Karaçam, Mustafa Taviloğlu ve Halis Komili'yi tanıyorsunuz... Karaçam, yılların bankacısı. Taviloğlu, duayen perakendeci. Komili ise iş dünyasının bir dönemine damgasını vuran işadamı...

Bu 3 iş insanı, denizci arkadaşları Murat Duran'ın teklifiyle, kendilerini unutulmaz bir yolculuğun içinde buldu... Murat Duran'ın, "Atlantik Denizi'ni tekneyle geçmeye var mısınız" önerisine önce şaşıran, ardından da kabul eden 3 arkadaş, 2012 yılının Kasım ayında planladıkları maceralarına, teknenin yetişmemesi ve diğer nedenlerden dolayı ancak 2013 yılının aralık ayında çıkabildiler...

Bu müthiş yolculuk için önce yola İstanbul'dan çıktılar, Kanarya Adaları'nın Las Palmas kentinde buluştular. Yolculuk için bütün ayrıntıları gözden geçirip, 5 Aralık 2013 günü Vira Bismillah dediler. Hedefleri Karayipler'deki Saint Marten Adası'na ise 13 Aralık'ta ulaştılar.

Murat Duran'ın teknesiyle yapılan ve 13 günlükyolculuklarının 8 günü şiddetli fırtınayla geçiren 4 yakın arkadaşın deneyimlerini Burhan Karaçam, CEOLife'la paylaştı. 40 metrelik yelkenliyle yapılan yolculuk sırasında yaşanan tartışmaları, deneyimleri anlattı. Atlantik geçişi düşünenlere önerilerini aktardı.

YOLCULUK NASIL BAŞLADI?
Bu büyük yolculuğa son teknolojiyle donatılmış 40 metrelik bir tekneyle başladık. Teknenin büyük bir kısmı Türkiye'de yapıldı ama aslen İtalyan bir tekne olduğunu söylemem gerekiyor. Monaco'daki tekne fuarına da götürüldü.  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

 • Etiketler: yolculuk,atlantik,Deniz,Denizcilik

  İsminiz:

  Yorumunuz:


  FOTO HABER