Capital'e abone olun.
CEO'LAR NE ÖNERİYOR?

CEO'lar ne öneriyor?

CEOLife’ın 146 CEO’nun katılımıyla gerçekleştirdiği CEO’ların İş Dışı Yaşam Anketi’ne göre sonuçlar...

Son Güncelleme: 27.10.2016

Türk iş dünyası, günlük yoğun iş rutinin içinde yaşam dengesini de oturtmuş durumda. 12 saate varan çalışma saatlerinin arasında bile sevdiği restoranlarda yemek yerken dengeyi kuran pek çok CEO var. Bu CEO’lar yaz tatillerinin yanına kış kaçamaklarını eklemeyi de unutmuyor. Kitap okurken huzuru buluyorlar. Yerli ve yabancı dizileri izlemeye ise her zaman vakitleri var. CEOLife’ın 146 CEO’nun katılımıyla gerçekleştirdiği “CEO’ların İş Dışı Yaşam Anketi”ne göre de tüm CEO’lar iş yaşam dengesi için özel çaba sarf ediyor. Tekne, seyahat, kitap, müzik, sinema, yüzme gibi çok farklı hobileri olan CEO’ların favori restoranları ise Sunset, Paper Moon ve Balıkçı Abdullah. Günde 9 saat ve üzerinde çalışan CEO’lar, Game of Thrones, House of Cards ve Paramparça gibi dizileri takip ediyor. CEO’lara yönelik bilinmeyen pek çok ipucunun daha yer aldığı anket, aslında önemli mesajlarla dolu. Ankete göre CEO’lar iş ve hayatla ilgili her türlü konuda geçişleri çok rahat yapabilecekleri aktivitelere yöneliyor. Bir iş yemeğini eğlenceyle bitirebilecekleri restoranlarda yiyebiliyor, iş için gittikleri gezilerin rotasını tatil için uzatabiliyorlar.
KLASİK ADRESLER
CEO’lar için restoranlar hayatın vazgeçilmezlerinden… Sadece iş yemekleri için değil, iş stresini atmak için de restoranlara büyük rağbet gösteriyorlar. Ankete katılan yöneticiler arasında en sevilen restoran ise yüzde 19,4 ile Sunset oldu. Yine CEO’ların yüzde 11,3’ü Paper Moon’u, yüzde 7,2’si Balıkçı Abdullah’ı en sevdikleri restoran olarak ifade etti. Philips Aydınlatma Türkiye CEO’su Göktuğ Gür, neden bu restoranları sevdiğini şöyle anlatıyor: “Paper Moon, bundan tam 20 yıl önce açıldı ve zamanla değişen yönleri olmakla beraber her zaman tarzını ve çizgisini korumayı başardı. Hala masaya her oturduğumda hem tanıdık hem farklı olduğunu bana aynı anda hissettiren bir havası var. Bu yüzden çok başarılı buluyor ve tercih ediyorum. Sunset Restaurant’ı, sıcak ortamıyla her gittiğimde kendimi rahat hissettiğim ve İstanbul’daki en lezzetli sushi’yi yiyebildiğim, Vogue Restaurant’ı ise güler yüzlü personeli ve muhteşem manzarasını görünce bana İstanbul’da olduğumu ve bir süre durup keyfini çıkarmam gerektiğini hatırlattığı için seviyorum.” Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan ise her başarılı şirkette olduğu gibi sürdürülebilir bir başarıyı sağlayan restoranları çok takdir ettiğini belirtiyor. Arıkan, “Bunların başında Sunset ve Balıkçı Abdullah geliyor. Lezzet, ambiyans, servis hiçbir zaman sürpriz olmuyor. Mutfakta yenilikçiliği de her zaman destekliyorum. O yüzden yeni yerleri keşfetmekten de zevk alıyorum” diyor.
SEYAHAT ETMEYİ SEVİYORLAR
Seyahat etmek CEO’ların ortak hobisi haline gelmiş durumda. CEO Club üyesi 146 CEO’nun yüzde 14,1’inin hobisi seyahat etmek. Coşkunöz Holding CEO’su Emin Ataç, tam bir seyahat tutkunu. Ataç, “İş dışında fırsat buldukça seyahat ediyorum. Yurtiçinde daha önce gitmediğim yerleri görmeyi ve bölgeyi insanıyla birlikte tanımayı, keşfetmeyi seviyorum. Ancak kısıtlı süre sebebiyle tatil için daha çok Ege Bölgesi ve Yunanistan’ı tercih ediyorum” diye konuşuyor. Mudo CEO’su Barış Karakullukçu, yoğun iş temposu nedeniyle çok sık seyahate çıkamadığını yine de ailesiyle yaptığı küçük hafta sonu kaçamaklarını çok değerli bulduğunu söylüyor. Karakullukçu, yılda en az bir kere oğulları ve eşiyle birlikte uzun bir seyahate çıkıyor. Amerika’nın en sevdiği rota olduğunu belirten Karakullukçu, diğer seyahat rotalarını şöyle anlatıyor: “Oğullarımla Legoland fanatikleri olarak önceliği onun olduğu lokasyonlara vererek seyahati o rota üstünde organize ediyoruz. Önceki yıl Paris’ten Disneyland ile başlayıp oradan trenle Amsterdam’a oradan da araba ile Billund, Danimarka’ya geçmiştik. Geçen yıl da New York’tan başlayıp bir hafta müzeleri dahil ederek oradan Kaliforniya’ya geçtik. Universal stüdyolarını da programa dahil ederek sahil tatili yaptık. Tatilin son rotası da San Diego yakınındaki Legoland California olmuştu. Bunlar ne kadar yorucu tatiller olsa da çocukların mutluluğu için onların tercihlerini de dahil ettiğimiz tatillere çıkıyoruz.”  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

 • Etiketler: ceolife ceo iş dışı yaşam

  İsminiz:

  Yorumunuz:


  FOTO HABER