Capital'e abone olun.
CEO'LARIN SEMT TERCİHLERİ

CEO'ların semt tercihleri

Yeniköy, Levent, Beykoz, Çekmeköy, Zekeriyaköy…Bunlar iş dünyasının yaşamak için tercih ettiği semtlerden sadece birkaçı

Son Güncelleme: 21.10.2016

Eczacıbaşı Topluluğu CEO’su Erdal Karamercan yıllardır Zekeriyaköy’de, Collezione Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Akyiğit Bahçeşehir’de, Esas Holding Gıda Grubu Başkanı Babür Çelebi ise Ömerli’de yaşıyor. Kiğılı CEO’su Hilal Suerdem ile Schott Genel Müdürü Hakan Gerdan da Çekmeköylü. Şehir merkezine uzak bu semtlerde ikamet eden bu iş insanları seçimlerinden oldukça memnun… Çünkü doğayla iç içe olmanın, istedikleri okullara yakınlığın, yaşadıkları yerlerin sunduğu sosyal olanakların kendileri için vazgeçilmez olduğunu düşünüyorlar. Öte yandan şehir merkezinde olmayı tercih edenlerin sayısı da az değil. Örneğin Albright Stonebridge Group Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Akbaş, 4 yıldır Şişli Bomonti’de oturuyor. BEL Grup Türkiye Genel Müdürü Aytekin Yıldız da 6 yıldır Teşvikiye’de Topağacı’nda yaşıyor. Her iki isim de şehir merkezinde olmanın hayatı kolaylaştırdığını ifade ediyor. İstanbul trafiğini sorun yapmadan her yere yürüyerek ya da toplu taşıma kullanarak gidebilmenin önemli olduğunu dile getiriyorlar. CEOLife, iş insanlarının yaşadığı semtleri, onların semtlerini hangi kriterlerle seçtiklerini ve onlar için semtlerini vazgeçilmez kılan özellikleri araştırdı.
KENDİNİ KÖYDE GİBİ HİSSEDİYOR
Index Grup CEO’su Erol Bilecik, Yeniköy’de oturuyor. 2002 yılından bu yana böyle keyifli bir semtte yaşamaktan mutluluk duyduğunu belirten Bilecik,Yeniköy’ü tercih etme sebebini şöyle açıklıyor: “Kendimizi metropolde yaşarken doğal ortamdan dolayı bir köyde hissetmemiz burayı seçmemizdeki ana neden. Aynı zamanda bu semtte yüksek gökdelenlerin değil, daha alçak binaların olması bizi bu semte daha fazla bağlıyor.” Etsun CEO’su Adalet İnanç, 5 yıldır Beykoz’da yaşıyor. Doğa ile iç içe bu semtin Boğaz ve Polonezköy hattında olmasından oldukça memnun olan İnanç, semtin lokasyonunun da kendisi için ideal olduğunu belirtiyor. Bu noktada yaşadığı avantajları şöyle ifade ediyor: “İş yerim Levent’te 2’nci köprü girişine yakın bir bölgede. İşimin dışında vakit geçirdiğim yerlere ulaşımımda da sorun yaşamıyorum. Yakınlarımın yaşadığı Sarıyer’e ulaşımda deniz ve karayolunu kullanabilme avantajım var.”
“ULAŞIM İÇİN MÜKEMMEL”
Albright Stonebridge Group Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Akbaş, 4 yıldır Şişli Bomonti’de oturuyor. Şehrin dışında Kilyos Demirciköy’de yaşarken Bomonti’ye taşındığını belirten Akbaş, bu tercihinde ulaşım kolaylığının etkili olduğunu söylüyor. Özellikle İstanbul trafiğinin her geçen gün ağırlaştığı bir dönemde Bomonti’nin ulaşım için mükemmel olduğunun altını çizen Akbaş sözlerine şöyle devam ediyor: “1’nci köprü, 2’nci köprü ve Dolmabahçe tünelleri sayesinde anında çevre yollarına bağlanabilirsiniz. Ayrıca Bomonti, yaya olarak Taksim, Nişantaşı gibi merkezlere 15 dakika yürüme mesafesinde. Benim çocukluğum Kurtuluş’ta geçti. Bu açıdan tekrar büyüdüğüm semte geri dönmüş olduk. Burası merkezi olmasından dolayı ev ve çocuklarla ilgili yardımcı bulabilmek için de faydalı oldu.” Dfd Logistics Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Engin Tuncay, 9 yıldır Yeni Levent’te yaşıyor. Aynı sokakta bir başka binada da kızının yaşadığını belirten Tuncay, semtin kendisi için neden vazgeçilmez olduğunu şöyle anlatıyor: “Burası sevdiğimiz restoran, alışveriş merkezi ve sinemalara çok yakın. Sıklıkla yürüyüş yaptığım Boğaz’ın hemen yanı başında. Ayrıca evimden İstanbul’daki ofisime gitmem araba ile sadece 15-20 dakika sürüyor.”  
  • 1
  • 2
  • 3

  • Etiketler:

    İsminiz:

    Yorumunuz:


    FOTO HABER