Capital'e abone olun.
PERA'YA AŞIĞIM

PERA'ya aşığım

Özellikle Pera Palas’ın da bulunduğu cadde olan Meşrutiyet Caddesi üzerindeki mekanları çok seven Özsoy, "10 yıl yurtdışında yaşadıktan sonra Paris’te bile yaşamış olsam ilk aşkım Pera’yı çok özledim. Yılların özlemini gideriyorum” diyor.

Son Güncelleme: 01.12.2013

Canan Özsoy, son 10 yıldır Paris’teydi. Arada 3 yıl Amerika’ya gidip Paris’e döndü. 16 ay önce de General Electric Türkiye Başkanı ve CEO’su olarak İstanbul’a geldi. İstanbul’a, özellikle de Pera’ya aşık olan Özsoy, hafta sonlarını mümkün olduğunca Beyoğlu’nda geçiriyor. Özellikle Pera Palas’ın da bulunduğu cadde olan Meşrutiyet Caddesi üzerindeki mekanları çok seven Özsoy, "10 yıl yurtdışında yaşadıktan sonra Paris’te bile yaşamış olsam ilk aşkım Pera’yı çok özledim. Yılların özlemini gideriyorum” diyor.

Canan Özsoy, sadece 16 ay önce İstanbul'a döndü. 10 yıl büyük kısmı Paris'te olmak üzere yurtdışında yaşadı. Uzun yıllar ilaç sektörünün önde gelen şirketlerinden Sanofi Grubu'nda çalışan Özsoy, Türkiye'ye General Electric Başkanı ve CEO'su olarak geri geldi. Pera'ya çocukluğundan beri tutkun olduğunu söyleyen Özsoy, çocukluğunun, okul yıllarının, gençliğinin Pera'sının izini sürdüğünü anlatıyor.

Semtin yeni girişimciler sayesinde yeni mekanlarla daha da güzelleştiğine değinen Özsoy, "Pera, 2000'li yılların başında terk edilmişti. Biraz köhnemişti. Gözden düştüğü ya da unutulduğu bir dönem olmuştu. Şimdi yeniden hayata döndü. Kentin en güzel dokusu
burada" diyor ve ekliyor:

"Türkiye'nin gerçek kültürel bir harman olduğunun göstergesi olarak Pera'da hep değişik kimlikler yaşamış. Rus İhtilali'nden sonra Beyaz Ruslar burayı mesken tutmuş. Çok güzel anıları var. O benim hep ilgimi çekti. Pera zaman zaman bakımsızlaştı ama tekrar su üzerine çıkartıldı, parlatıldı. Bazı yerler moda olur, bazı yerlerin modası geçer. Pera'nın bu yeni halini çok seviyorum. Pera'ya olan özlemimi gideriyorum." CEO Life, General Electric Türkiye Başkanı ve CEO'su Canan Özsoy ile Pera'nın en güzel mekanlarını dolaştı. Özsoy'dan ilk aşkı Pera'yı dinledi. İşte Özsoy'un Pera'sı:  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

 • Etiketler: Hobi,İstanbul,Pera,CEO

  İsminiz:

  Yorumunuz:


  FOTO HABER