Capital'e abone olun.
AĞUSTOS AYI KİTAPLARI-2004

Ağustos Ayı Kitapları-2004

Bedava Gergedan    Kitabın yazarı fotoğraf sanatçısı Orhan Cem Çetin, fotoğrafı kendini ifade etmekte kullandığı bir araç olarak görüyor. Fotoğrafın yanı sıra edebiyat, sahne sanatları ve...

Son Güncelleme: 01.08.2004

Bedava Gergedan  
 
Kitabın yazarı fotoğraf sanatçısı Orhan Cem Çetin, fotoğrafı kendini ifade etmekte kullandığı bir araç olarak görüyor. Fotoğrafın yanı sıra edebiyat, sahne sanatları ve performans sanatında da ürün veren Çetin’in Okuyanus Yayınları’ndan çıkan kitabı; fotoğraf, kısa hikaye ve tespitlerden oluşuyor. Çetin, Bedava Gergedan’ı şöyle anlatıyor: “Bu kitabı hep ‘baştan sona, sondan başa ya da ortadan iki yana doğru okunabilecek bir kitap’ olarak düşündüm. Bir derleme gibi görünüyor. Farklı tarihlerde, farklı mecralarda görülmüş, parça parça adeta bütünlükten yoksun malzemeler. Bu kitabın içindeki her şey aynı hayata aynı kişiye ait.”  
 
Şeytana Son  
 
“Terörde Savaş Nasıl Kazanılır?” alt başlığını taşıyan kitap, ABD dış politikasının son dönemde en çok söz sahibi olan perde arkası yöneticileri David Frum ve Richard Perle imzalı. Kitapta şeytan olarak tanımladıkları din eksenli terörizmi engellemek için yapılması gerekenleri anlatıyorlar. Onlara göre Irak, İran ve Kuzey Kore savaşılması ve mutlaka kazanılması gereken cepheler. Kitap, nükleer silah tehdidi, İslami terör, “Büyük Ortadoğu” ve ABD’nin en etkili isimlerinin ağzından dünyanın yeni düzeninin ne olacağı konularında çarpıcı ifadeler içeriyor.  
 
Dünyanın Durumu  
 
Çevre, sosyal ve ekonomik konular üzerine çok kapsamlı araştırmalar yapan Worldwatch Enstitüsü 30’uncu yılında Dünyanın Durumu 2004’ü yayımladı. Rapor, sürdürülebilir kalkınmaya yönelik küresel anlayışın en önemli, ama aynı zamanda en fazla ihmal edilen konularından birini ele alıyor: Tüketim. Rapor, her gün tüketirken dünyayı etkileyen kararlar aldığımıza dikkat çekerken sürdürülebilir tüketimin ortak çaba gerektirdiğinin altını çiziyor. TEMA Yayınları tarafından Türkçe’ye kazandırılan kitap, önemli bir kaynak özelliği taşıyor.  
 
İş Başa Düştü  
 
İş yaşamının değişmez ikilisi… İş arayan adaylar ve bu adaylar içinden kendilerine en uygun olanları seçmek için arayışa girenler, yani arayanlar. Bu ikili ne birbirinden vazgeçiyorlar, ne de kolayca anlaşabiliyorlar. Bu tür yayınlarda genelde yalnızca bir taraftan bakılır. Mehmet Öner ise bu kitapta iki tarafı da bir araya getiriyor. “Arayan”lar ve “aday”anlar. İki tarafa da arayışlarda ve iş görüşmelerinde kılavuzluk etmeyi amaçlayan kitap, Hayat Yayınları tarafından yayımlandı.  
 
D&R kitapları  
 
Haydut Millet  
 
11 Eylül sonrasında kardeşini ikiz kulelerde neredeyse kaybedecek olan Kanadalı yazar Peter Scowen, bu kitabında ABD’nin 11 Eylül’den bu yana yürüttüğü “demokrasi savaşı”nın iç yüzünü ortaya seriyor. Scowen, “Haydut olan Irak değil, Amerika’dır” diyor.  
 
25 Satış Stratejisi  
 
ABD’nin 1 numaralı kurumsal satış eğitimleri uzmanı Stephan Schiffman satış işinde edindiği yarım yüzyılı aşan birikimlerinin sonucunu bu kitapta topluyor. Rota Yayınları tarafından yayımlanan kitapta yazar, satış işinin yalnızca bir “rakamlar oyunu” olmadığını söylüyor.  
 
Ya Sev Ya Sevr  
 
Hulki Cevizoğlu tarafından kaleme alınan “Ya Sev Ya Sevr”, Bir Gafletin Büyümesi alt başlığını taşıyor. Yıllardır sürdürülen Türkiye’yi bölme çabalarını bir araştırmayla ortaya koyan Cevizoğlu, kitabında belge ve demeçleri kaynak gösteriyor.  
 
En çok satan  
 
Genç Bir İşadamı/Angora  
Ceo-Olmaya Giden Yol/Alteo  
Tongue Fu - Sözlü Dövüş Sanatı/Boyner Yayınları  
İktidar - Güç Sahibi Olmanın 48 Yasası/Altın Yayınları  
Boy 41 İyiden Mükemmel Şirkete/Boyner Yayınları  
İş Hayatımdan Kesitler ve Gençlere Tavsiyeler/Hayat Yayıncılık  
Six Sigma Yolu/Klan Yayınları  
İş Hayatında Mükemmellik/Hayat Yayıncılık  
İş Yaşamında 100 Kanguru - Yönetim Liderlik ve İş Yaşamı/Academyplus  
Yönetim İlkeleri/Hayat Yayıncılık  
  

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER