Capital'e abone olun.
DİLİN EN GÜZEL TARİHİ

Dilin en güzel tarihi

Antropologların, dilbilimcilerin ve nörobiyoloji uzmanlarının gerçekleştirdigi şaşırtıcı buluşlar, günümüzde ilk fosillerden bu yana dilin geçtiği yolun izlenmesine olanak veriyor.

Son Güncelleme: 01.02.2014

Fransız üç önemli araştırmacı Pascal Picq, Laurent Sagart, Ghislaine Dehaene ve gazeteci Cecile Lestienne, herkesin anlayabileceği bir diyalogla en güzel öykülerimizden biri olan dilin tarihini aktarıyor.

Düşüncelerimizi düzenlemek, fikirlerimizi paylaşmak, iletişim kurmak, sevmek belki de düş kurmak için vazgeçilmez bir araç olan dil nasıl ortaya çıktı? Atalarımız kendilerini nasıl ifade ediyordu? Eskiden bir evrensel dil mi vardı? Diller daha sonra neden farklılaştı? Bebekler konuşmayı nasıl yeniden öğrenir, sözcükleri nasıl tanır, beyninde neler olup biter?

Antropologların, dilbilimcilerin ve nörobiyoloji uzmanlarının gerçekleştirdigi şaşırtıcı buluşlar, günümüzde ilk fosillerden bu yana dilin geçtiği yolun izlenmesine olanak veriyor. Çevirisini Sema Rifat'ın yaptığı “Dilin En Güzel Tarihi” kitabı, tüm bu sorulara yanıt veriyor.  

Etiketler: CEO,kitap,Dil

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER