Capital'e abone olun.

Kitaplar

KIBRIS GİRİT OLMASIN Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş’ın son kitabı “Kıbrıs Girit Olmasın” Remzi Kitabevi’nden yayınlandı. Kıbrıs’ın geleceğine ilişkin görüşlerini topla...

Son Güncelleme: 01.01.2005

KIBRIS GİRİT OLMASIN

hedKuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Rauf R. Denktaş’ın son kitabı “Kıbrıs Girit Olmasın” Remzi Kitabevi’nden yayınlandı. Kıbrıs’ın geleceğine ilişkin görüşlerini toplayan Denktaş’ın kitabı tam bir örtülü Kıbrıs tarihi niteliğinde...Ada üzerine oynanan oyunlara ve Rumların uluslararası alandaki manevralarının yanı sıra bu yönde yapılan işbirliklerine detaylı olarak yer verildiği Kıbrıs Girit Olmasın, içeriği ile siyaset ve politika dünyasında oldukça ses getirecek arşiv niteliğindeki bilgi ve belgelerle dolu. 1973 yılından beri aktif olarak Kıbrıs’ta siyaset yapan  tüm dünyaya seslendiği kitabında Denktaş, aslında Kıbrıs Rumlarının Enosis hayallerinden ve Türk düşmanlığından asla vazgeçmediklerinin Akritas Planı’yla belgelendiğini açıklıyor.

İŞ İLANI NASIL YANITLANIR?

hedHasan Latif ve Gazi Uçkun tarafından hazırlanan “İş İlanı Nasıl Yanıtlanır?” Rota Yayınları tarafından yayımlandı. Kitap, iş arayan kadar insan kaynakları yöneticisi ve iş ilanı hazırlayan profesyoneller için okunması gereken bir başucu kaynağı niteliğinde. Kitapta iş ilanı örnekleri, farklı CV hazırlama teknikleri ve en önemlisi de bir iş ilanının yanıtlanma sürecindeki aşamalar ayrıntılı olarak ele alınıyor. “Özgeçmiş, bireye özgü belirli değerlerin biraraya getirildiği ve sergilendiği bir reklamdır” savından yola çıkan kitap, firmaların verdiği iş ilanından başlayarak bu anlamda da pek çok ipucu içeriyor.

KARİYER YÖNETİMİ

hedMESS tarafından yayımlanan Harvard Business Review Dergisinden Seçmeler serisinin yeni kitabı “Kariyer Yönetimi”. İnsanların kariyerlerini nasıl yönetebileceğine dair önemli bir kaynak işlevi görebilecek derleme, konuyla ilgili 8 uzmanın makalelerinden oluşuyor. Yapılan işin nasıl ve ne zaman değiştirileceğine ilişkin ipuçları veren kitap, kariyer tercihlerinin yeniden değerlendirme zamanının geldiğini de gösteriyor. Ayrıca kariyer hedeflerini gerçekleştirebilmek için etkili stratejiler ortaya koyuyor.

REKLAMCILIĞIN EROTİK TARİHİ

hed“Reklamcılığın Erotik Tarihi” adlı kitabında Dr. Tom Reichert, 1800’lerdeki tütün ilanlarından başlayıp, bugünün içecek, blucin, iç giyim, parfüm reklamlarına kadar uzanan araştırmasında, cinselliğin kullanımını ve tüketicileri etkileme gücünü anlatıyor. Güncel Yayıncılık tarafından yayımlanan, Lidya Yazmacıyan ve Vahit Bora tarafından çevrilen kitapta yazar, “Cinsellik satar mı?” sorusuna cevap arıyor. “Nasıl sattığını ya da satmadığını da” örneklerle gösteriyor… Ayrıca kitap, kadınlara dair “ideal güzellik” tanımının ortaya çıkışını ve değişim sürecini gözlemlememize de olanak sağlıyor.

D&R kitapları

KIŞLADAN KAMPÜSE

hedProf. Dr. Emekli Tümgeneral Ömer Şarlak, kışlada başlayıp kampüste devam eden yarım asırlık meslek hayatı boyunca yakın tarihe damgasını vurmuş önemli isimlerle birarada oldu. Alfa Basım tarafından yayımlanan kitapta asker, doktor ve akademisyen kimliğiyle önemli olayların içinde yer almış bir Atatürkçünün hikayesini okuyacaksınız.

AŞK KÖPEKLİKTİR

hedSon dönemin popüler yazarları arasında yer alan Ahmet Ümit’in yeni kitabı aşk üzerine öykülerden oluşuyor. “Aşk, imkansızı ümit etmektir” savını anlatan öyküler, aşkın 10 ayrı yüzünü gösteriyor. Göz kamaştıran yanılsamasını, muhteşem bencilliğini, görkemli yıkıcılığını, karanlık cesaretini…

SAHTE MELEKLER

hedDaha önce siyasi ve ekonomik analizleri de içeren üç kitabı yayımlanan Memduh Bayraktaroğlu, bu kez Hortumcuzadeler altbaşlığı taşıyan Sahte Melekler romanında iş dünyasıyla ilgili hepimizin canlı örneklerine tanık olduğumuz ilginç bir öykü anlatıyor. Roman, bir banka hortumlama olayını gerçekçi bir üslupla işliyor.

En çok satan iş kitapları

Mor İneğin Akıllısı/Sistem Yayıncılık

Marka Yaratmanın 22 Kuralı/Kapital Medya Hizmetleri

Mor İnek Olmanın Yolları/Elips Kitapları

Marka Yaratmanın 5 Adımı/Mediacat Yayıncılık

Başarılı Satıcıların 25 Altın Kural/Rota Yayınları

Pazarlama Reçeteleri/Mediacat Yayıncılık

Alaturka Satış Stratejileri/Alfa Yayıncılık

25 Satış Stratejisi/Rota Yayınları

Satışta Yapılan En Önemli 25 Hata/Rota Yayınları

Tüketici Nasıl Düşünür/Mediacat Yayıncılık

  

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER