Capital'e abone olun.

Kitaplar

AVRUPA’NIN YENİ BİLGİ EKONOMİSİ Dışbank Kitapları yeni yayımlarla büyüyor. Bilgi Yönetimi Dizisi kapsamındaki yeni kitap yine bilgi ekonomisi konusunda önemli referanslardan biri. Avrupa’nın Yeni ...

Son Güncelleme: 01.03.2005

AVRUPA’NIN YENİ BİLGİ EKONOMİSİ

Dışbank Kitapları yeni yayımlarla büyüyor. Bilgi Yönetimi Dizisi kapsamındaki yeni kitap yine bilgi ekonomisi konusunda önemli referanslardan biri. Avrupa’nın Yeni Bilgi Ekonomisi, bilgi temelli bir topluma geçişi hızlandırmanın, daha yüksek istihdam ve daha büyük sosyal uyumu tüm Avrupa’ya yayarak rekabetçiliği güçlendirmenin yollarını sorguluyor. Kitap, Avrupa Birliği’nin gelecekle ilgili endişelerini yansıtan Lizbon Stratejisi ile 2000’li yılların başında kabul ettiği “bilgi ekonomisinin lideri olma” vizyonunun stratejik temellerini anlatıyor. Maria Joao Rodrigues tarafından yayıma hazırlanan kitapta 8 uzmanın makaleleri bulunuyor. Avrupa Birliği uyum sürecinde konuya Avrupa Birliği açısından yeni bir boyut getiren kitap, önemli bir bilgi kaynağı.

GÜMÜŞ KURŞUN

Enron’un Önlenemez Yükselişi ve Önlenemeyen Çöküşü alt başlığını taşıyan kitabın yazarları, Fortune dergisinin üst düzey yazarları arasında yer alan Bethany McLean ve Peter Elkind. Ak Yatırım’ın katkılarıyla Scala Yayıncılık’tan çıkan kitabın çevirmeni Canan Feyyat. Kitap, Amerikan tarihinin en büyük iflas davası olarak kayıtlara geçen Enron olayını tüm yönleriyle ele alıyor. 16 ay süren bir bilgi ve belge toplamı sürecinin sonunda ortaya çıkan kitapta, olayla ilgili tüm karakterlere ait özel bilgiler de bulunuyor. Kitap, oldukça akıcı ve sürükleyici bir dille kaleme alınmış olması dolayısıyla dikkat çekici.

BAŞKANLIK SİSTEMİ

Dar Gelen Gömlek: Başkanlık Sistemi, yazarı Faruk Görgün’e Milliyet Gazetesi Örsan Öymen Ödülü’nü kazandırdı. Bilge Yayınları tarafından yayımlanan kitap, sürekli gündeme gelen başkanlık sistemi hakkında merak ettiğiniz her şeyi içeriyor. Eserde başkanlık sistemiyle ilgili dünyadaki uygulamalara da yer veriliyor. En çok tanınan haliyle Amerika’da uygulanan sistemin artıları ve eksileri göz önüne seriliyor. Kitapta, Türkiye’nin siyasal sistemi; Demirel, Yılmaz, Çiller, Baykal ve Erbakan’ın siyasal yaklaşımları; Türkiye’de başkanlık sistemine yaklaşım, Türk siyasetinde yeniden yapılanma, ve sistemin Türkiye için değerlendirilmesi gibi pek çok konuda bilgi ve yorum bulunuyor.

NE PARLAK FİKİR!

Yaratıcı Düşünme Yöntemleri alt başlığını taşıyan “Ne Parlak Fikir!”, bugüne kadar birçok uluslararası şirkette üst düzey yönetici olarak görev yapan Yekta Özözer tarafından kaleme alındı. Yaratıcı yöntemlerin öğrenilebileceğini savunan yazar, Türkiye şartlarında denenmiş birçok pratik yaratıcı düşünce geliştirme tekniğini son derece zevkli, hoş ve mizahi bir üslupla okura aktarıyor. Kitapta çocuklarda yaratıcı düşünceye de özel bir bölüm ayrılmış. Kitap, gündelik hayatta mucit olmayı vaat ediyor.

D&R KİTAPLARI

ZORLUKLARLA MÜCADELE

Yaşadığı dönemde dünyaca ünlü birçok şirketin danışmanlığını yapan ve İngiltere ekonomisine damgasını vuran Prof. Dr. N. Casson, hem işadamı ve yöneticilere hem de kendi işinin ve hayatının yöneticisi olmak isteyen herkese altın değerinde öğütler sunuyor. Yazar zorlukları yenmede ve engelleri aşmada asıl gücün, kişinin kendisinde saklı olduğunu vurguluyor. Mücadeleyle elde edilen başarının daha anlamlı daha değerli olduğunu kendi hayat pratiğinden yola çıkarak ispat ediyor.

PENTAGON’UN YENİ HARİTASI

Thomas P. M. Barnett, bir stratejist. 11 Eylül’den bu yana ABD’de hem yüksek kademedeki hem de askeri zümreye brifingler veriyor. Barnett, küreselleşen yeni dünyayı ikiye ayırıyor: Küreselleşmenin İşleyen Merkezi ve Entegre Olmamış Boşluk. İkinci kategoride yer alanları sistemle bağlantısız olarak niteleyen yazar, Türkiye’yi de bu bölüme dahil ediyor. kitap, ABD’nin yeni yol haritasına açıklık getiriyor.

CESUR GİRİŞİMCİLER

Sadi Özdemir’in 2003 yılı Ekim ayından itibarin Hürriyet Gazetesi’nin ekonomi sayfalarında yapmaya başladığı KOBİ başarı öykülerini konu edinen röportajlar kitaba dönüştü. Birçok yöreden çok farklı sektörlerden girişimciyi içeren 50 öykü Cesur Girişimci’de bir araya toplandı. Kitap girişimci illerin hem kendi krizlerini hem de ülkenin krizlerini nasıl aşabildiklerine de açıklık getiriyor.

Mor İneğin Akıllısı Sistem Yayıncılık

Satışın Kutsal Kitabı Mediacat Yayıncılık

Satıyorum Öyleyse Varım Kariyer Yayınları

Marka Yaratmanın 22 Kuralı Kapital Medya Hizmetleri

Markanın DNA'sı Mediacat Yayıncılık

Başarılı Satıcıların 25 Altın Kural Rota Yayınları

Kotler Ve Pazarlama Sistem Yayıncılık

Pazarlama - Tanıtım - Halkla İlişkiler Hayat Yayıncılık

Satışta Yapılan En Önemli 25 Hata Rota Yayınları

Halkla İlişkilerde Medya Yönetimi Set Systems

  

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER