Capital'e abone olun.

Kitaplar

GÜÇ SİHİRBAZI İlkönce işe alınmanın heyecanı yaşanır. Sonra deneme süresi atlatılır. Derken, “Yükselmek için ne yapmam gerek?” sorusu gündeme gelir. İşe giren hemen herkes bu aşamalardan geçer. Ba...

Son Güncelleme: 01.05.2005

GÜÇ SİHİRBAZI

İlkönce işe alınmanın heyecanı yaşanır. Sonra deneme süresi atlatılır. Derken, “Yükselmek için ne yapmam gerek?” sorusu gündeme gelir. İşe giren hemen herkes bu aşamalardan geçer. Başarı merdivenini tırmanılırken de kırıcı bir mücadele süreci yaşanır. Optimist’in İş-Yönetim/Kişisel Gelişim dizisinin yeni kitabı Güç Sihirbazı verimli çalışarak, iş arkadaşlarının desteği ve rızasını alarak yükselmenin yollarını gösteren bir rehber kitap. Uluslararası ün kazanmış bu kitabın yazarı Richard Templar hem kamu, hem özel sektörde yöneticilik yaptıktan sonra kendi şirketini kurmuş başarılı bir iş adamı. Kitap 30 yıllık deneyimi yansıtıyor. Önsözünü dünya televizyonlarında ün kazanmış, ülkemizde de yerlisi hazırlanmış Emret Bakanım’ın senaryo yazarı Sir Antony Jay kaleme almış.

İSTANBUL’U GEZİYORUM GÖZLERİM AÇIK!

Bir sanat tarihi ve İstanbul araştırmacısı olan Haldun Hürel, sizleri belki de şimdiye kadar hiç çıkmadığınız uzun bir İstanbul yolculuğuna davet ediyor. Eşsiz kent İstanbul’un tarih sahnesine çıktığı günlerden bu yana, heyecan ve serüvenlerle dolu efsanelerini, duyulmadık anılarını, mimari eserlerin sanatsal üslup özelliklerinin yanında bunların yapıldığı dönemin ilginç hikayelerini, irili ufaklı sayısız tarihi eserlerini Cumhuriyet dönemine dek semt semt gezerek tanıyacaksınız. Tarihi değeri çok yüksek yüzlerce eserin gözler önüne serildiği sayfalar arasında dolaşan, bu fantastik yolculuğa dahil olan herkes, bir “İstanbul aşığı” olmaya aday gibi gözüküyor.

YÜREK BİLEKTEN GÜÇLÜDÜR

Ercan Kaşıkçı’nın son kitabı “Yürek Bilekten Güçlüdür” motivasyon için önemli bir birikimi içeriyor. Yaşamın bir yürek işi olduğunu ve yaşama yüreğini koyan insanların daha mutlu, başarılı olduğunu savunan kaşıkçı, kitabında kendi hayatından ve yaşamın içinden gerçek örnekler anlatıyor. Bilgilerini farklı platformlarda seminerlerde katılımcılarla paylaşan yazar, bir süredir London School of Public Relation’da öğretim görevlisi ve eğitim danışmanı olarak görev yapıyor. “Doğrucu Beden Dili” adlı ilk eseriyle yayın hayatına başlayan Kaşıkçı’nın bu kitabı beşinci eseri. Birçok şirketin yapılanmalarında, personel seçiminde, iç iletişiminde satış-pazarlama konularında danışmanlık yapan yazarın kitabı bir hayat dersi niteliğinde.

SATIŞIN KUTSAL KİTABI

Satmak için mi yaratıldınız? Tesadüfen kendinizi satış işinde mi buldunuz? Öyle ya da böyle satmak zorunda mısınız? Yukarıdaki soruların hepsine “Evet” diyen herkese yönelik “satışın Kutsal kitabı” oldukça iddialı. “Satış Başarısı İçin 39,5 Kural” alt başlığını taşıyan kitap, dünyanın en zor işlerinden biri olan satışın nasıl kolaylaştırıldığını anlatıyor. Uzman Satıcı sıfatıyla tüm dünyada tanınan Jeffrey Gitomer’in kitapları tüm dünyada 350 bin kopyadan fazla sattı. Müşterileri arasında dünyanın dev şirketleri olan yazar, son 10 yılda içinde 115 tanıtım yaptı. MediaCat Yayınları’ndan çıkan kitabın çevirisi, Sibel Kaçamak’a ait.

D&R KİTAPLARI

DEPRESYON ATLASI

Okuyan Us Yayın’dan çıkan Depresyon Atlası, tam 21 ülkede yayımlandı. Depresyon hakkında merak edilen her şeyi anlatan kitabın yazarı Andrew Solomon. Depresyonu defalarda yaşamış ve onunla yaşamış bir kişinin ağzından tanımlayan kitap aslında bir otobiyografi. Gerçek bir yaşam öyküsünü çok akıcı ve içten bir dille anlatıyor. Depresyonu bir hastalık olmakla kısıtlamayıp ona pek çok merak uyandıran perspektiften bakıyor.

ŞEYTAN TÜYÜ

“İnsanlarla İletişim” alt başlığını taşıyan “Şeytan Tüyü” Remzi Çavuş tarafından kaleme alındı. Kariyer yayıncılık tarafından yayımlanan Şeytan Tüyü, insanlarla iletişimde başarılı olmanın yollarını anlatıyor. İnsanları Tanıma ve Anlama, Beden Dili, Etki ve Sempati Oluşturma, İletişimde Dikkat Etmeniz Gerekenler, Telefonla İletişim kitabın konuları arasında yer alıyor.

GELİBOLU 1915

Gelibolu belgesiyle tekrar ilgi çekici bir konu haline gelen Çanakkale Savaşı’nı anlatan kitap 2’inci baskısını yaptı. Erol Mütercimler, Çanakkale Savaşları’nı Türkiye Cumhuriyeti’nin önsözü olarak tanımlayarak savaşın ayrıntılarını bir kahramanlık destanı olarak anlatıyor. Kitap, yakın dönem tarihi için önemli bir kaynak niteliği taşıyor.

D&R LİSTE

Mor İnek Nasıl Büyüsün?/ Sistem Yayıncılık 

Mor İneğin Akıllısı/ Sistem Yayıncılık

Satışın Kutsal Kitabı/Mediacat Yayıncılık

Reklamın Marka Değerine Etkisi/ Mediacat Yayıncılık

Nasıl Marka Oldular?/ Neden Kitap

Kotler ve Pazarlama/ Sistem Yayıncılık

Yaratıcı Satış/ Hayat Yayıncılık

Marka Yaratmanın 22 Kuralı/ Kapital Medya Hizmetleri

Markanın DNA'sı/ Mediacat Yayıncılık

Başarılı Satıcıların 25 Altın Kural/ Rota Yayınları 

  

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER