Capital'e abone olun.

Kitaplar

KUSURSUZ LİDERLİK Bir ekibin veya kuruluşun yöneticisisiniz veya kendinizi böyle bir konuma hazırlıyorsunuz. Ancak, “O şimdi yönetici” bakışları ve fısıltıları arasında kendinizi yapayalnız ve büy...

Son Güncelleme: 01.06.2005

KUSURSUZ LİDERLİK

Bir ekibin veya kuruluşun yöneticisisiniz veya kendinizi böyle bir konuma hazırlıyorsunuz. Ancak, “O şimdi yönetici” bakışları ve fısıltıları arasında kendinizi yapayalnız ve büyük bir stres altında hissetmektesiniz. “Bu işin altından nasıl kalkacağım” sorusunu ise kafanızdan bir türlü atamıyorsunuz. Kusursuz Liderlik bu açıdan çok yararlı bir kitap. Etkili liderlik yolunda ilerlemenin tüm sorunlarıyla ilgili çok sayıda kişisel öykü öğrenme ve bunları kendi hayatınızla karşılaştırma fırsatını veriyor. Ayrıca liderliğinizle ilgili testler yaptırıyor ve bunları değerlendirmeyi öğretiyor. Susan Bloch ve Philip Whiteley tarafından kaleme alınan kitap, Optimist Yayınları’ndan çıktı. Bloch, 1990’ların başından beri yönetici koçluğu yapıyor, Whiteley, The Times’a haftalık bir köşe hazırlıyor. Kitap insan yönetme konusunda da değerli bilgiler içeriyor.

İNSAN KAYNAKLARINDA YENİ EĞİLİMLER

Günümüz iş dünyasında pek çok alanda yeni eğilimler ortaya çıkıyor. İnsan kaynakları da bunlardan biri. “İnsan Kaynaklarında Yeni Eğilimler” bu alanda yaşanan gelişmeleri, iş dünyasında tartışma yaratan konuları ve literatürümüze giren yeni kavramları irdeliyor. Ernst&Young İnsan Kaynakları Danışmanlığı’nın bilgi ve deneyimlerini, insankaynaklari.com ekibinin kapsamlı araştırmalarını içeren kitap, konunun uzmanlarının görüşleri ve şirketlerden uygulama örnekleriyle önemli bir bilgi kaynağı durumunda. Kitap, seçme ve yerleştirmeden performans yönetimine, iş yerinde engellilikten pozitif ayrımcılığa, işte zorbalıktan yeni çalışma şekillerine pek çok konu başlığında yeni eğilimleri anlatıyor.

DONALD TRUMP’IN YAŞAMI VE ŞÖHRETİ

Şimdiye kadar Trump’la ilgili yazılmış en cüretkar biyografi olarak nitelendirilen kitap, dünyanın en ünlü biyografi yazarlarından Robert Slater tarafından kaleme alındı. Neden Kitap tarafından Türkçe’ye kazandırılan bu biyografiyi Trump, ilk duyduğunda engellemeye çalışmış. Sonrasında fikrini değiştirip, Robert Slater’a açık yüreklilikle yanıt veren Trump, böylece en sansürsüz ve samimi haliyle okuyucu karşısına çıkmış. Bu kitapta, bir emlak devi olmanın yanı sıra, kendini yeniden yaratıp marka olan bir magazin figürü ve enteresan bir kişiliği tanımış olacaksınız. Kitap ayrıca başka yerlerde bulunamayacak pek çok ticaret dersini de içeriyor.

LİDER GELİŞTİRME

Günümüz iş dünyasının çarpıcı bir hızla değişen koşullarında kurumlar, değişimi yönetebilen etkin liderlere ihtiyaç duyuyor. Onlardan sürekli yüksek performans bekliyor. Ne var ki, liderlerin yeni dönemin sürekli değişen koşullarına kendilerini uyarlamaları kolay değil. Liderlerin de kendilerini geliştirmeleri ve aynı zamanda tarafından da geliştirilmeleri gerekiyor. Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından yayımlanan Harvard Business Review Dergisi’nden seçmeler dizisinin bu yeni kitabı, konuyla ilgili 8 uzmanın makalesini içeriyor. Kitap; lider keşfetme, yetiştirme ve geliştirme konularında yeni değerlendirme yöntemleri sunuyor.

D&R KİTAPLARI

HZ. MUHAMMED’İN YOLUNDA

Kuzey Carolina Üniversitesi İslami Çalışmalar Bölümü Profesörü Carl W. Ernst tarafından kaleme alınan kitap, Batı dünyasına “Müslümanların insan olduğunu” anlatıyor. 11 Eylül’den sonra Batı’nın Müslümanlara olumsuz bakışını sorgulayan kitap diğer taraftan da Müslümanların Batı ile uzlaşması gerektiğini savunuyor. Bu dengeleyici yönüyle otoriteler tarafından övgüyle karşılanan kitap, Okuyan Us Yayınları’ndan çıktı.

DERİN DEVLET VAR MI?

Merkezi ABD’de olan birkaç uluslararası kuruluşun da başkanlığını yapan HAKANTÜRK, 1962 yılından bu yana yurtdışında yaşıyor. Bugüne kadar 61 kitabı yayımlanan yazar, kitaplarında Türkiye’nin mafya, Susurluk gibi pek çok tartışmalı konusunda araştırmalara yer verdi. Akademi TV tarafından yayımlanan “Derin Devlet Var mı” son günlerde yeniden tartışılmaya başlanan, eski cumhurbaşkanlarının da tartışmaya dahil olduğu, derin devlet konusunda ilginç bilgiler içeriyor.

BUSH SAVAŞTA

The Washington Post gazetesinde 34 yıldır muhabir ve editör olarak çalışan Bob Woodward tarafından kaleme alınan “Bush Savaşta”,  ABD’nin Afganistan’a saldırısını anlatan bir kitap. Arkadaş Yayınevi’nden çıkan kitapta yazar, Afganistan’a açılan savaşın perde arkasını ve ABD politikasının nasıl yapıldığını, başroldeki aktörlerin ağzından anlatıyor. Yazar, ABD tarihinde görülmemiş bir şekilde çok gizli bilgilere ulaşmış.

D&R’da en çok satan 10 iş kitabı

Mor İnek Nasıl Büyüsün? Prof.Dr.Arman/ Kırım/ Sistem Yayıncılık
Mor İneğin Akıllısı  Prof.Dr.Arman Kırım/ Sistem Yayıncılık
Nasıl Marka Oldular?  Eylem Türk/ Neden Kitap
Algılama Yönetimi  Ali Saydam/ Rota Yayınları
Satışın Kutsal Kitabı  Jeffrey Gitomer/ Mediacat Yayıncılık
Başarılı Satıcıların 25 Altın Kuralı Stephan Schiffman/ Rota Yayınları
Marka Yaratmanın 22 Kuralı  Al & Laura Ries/ Kapital Medya Hizmetleri
Markaların Evrimi   Al Ries/ Mediacat Yayıncılık
Kotler Ve Pazarlama   Phillip Kotler/ Sistem Yayıncılık
Satış ve Pazarlık   Homer B. Smith/ Rota Yayınları

  

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER