Capital'e abone olun.
MART AYI KİTAPLARI-2004

Mart Ayı Kitapları-2004

Etik Ve Ekonomi    Kurumsal Yönetim Derneği, Türkiye’de kurumsallaşmaya ve kurumsal yönetim çalışmalarına destek veriyor. İyi kurumsal yönetimin büyük ölçüde bir kurumda etik kuralların b...

Son Güncelleme: 01.03.2004

Etik Ve Ekonomi  
 
Kurumsal Yönetim Derneği, Türkiye’de kurumsallaşmaya ve kurumsal yönetim çalışmalarına destek veriyor. İyi kurumsal yönetimin büyük ölçüde bir kurumda etik kuralların benimsenip uygulanmasına bağlı olduğu da bir gerçek. Türk şirketlerinin de dünya piyasalarında hak ettiği yeri bulmasında yeni bir yönetim anlayışı olarak ortaya çıkan kurumsal yönetimin önemi özellikle son yıllardaki skandallarla daha iyi anlaşıldı. İş dünyasındaki davranışlarda ve kararlarda etiğin rolünü sorgulamayı amaçlayan bu kitap da dernek tarafından okurlara sunuluyor. Prof. Amartya Sen, California Üniversitesi Berkeley Kampüsü’nde verdiği üç günlük konferans dizisinden oluşan bu kitapta etik ve ekonomi konusundaki çeşitli görüşlerin bir sentezini yapıyor. Bütün bu kavramları ayrıntılı bir şekilde inceleyerek ekonominin insanın davranış ve kararlarını etkileyen etik değerlere gereken önemi vermesi halinde daha verimli hale geleceğini vurguluyor.  
 
Etik ve Ekonomi  
Amartya Sen  
Çeviri: Ali Süha  
Doğan Kitap  
150 sayfa  
0212 677 06 20  
 
Düşünceye Yenibir Bakış  
 
Yenibir.com sitesinde yer alan yazılarıyla da tanınan Münir Arıkan, kendisini “Düşünür, konuşur ve yazar” olarak tanımlıyor. Yayınında Yenibir.com’un da katkıları olan Düşünceye Yeni Bir Bakış, içinizdeki sıra dışı yaşam tomurcuklarını filizlendirecek düşüncelere yeni bir bakış getiriyor. Kitabın sunuşunda şu çarpıcı cümleler yer alıyor: “Olaylara astronomik, astrolojik, meteorolojik, filolojik, biyolojik vs. açılardan baktırıp üzerimizdeki gelecek çadırının ve ayaklarımızın altındaki yaşam halısının araklandığını gözlerden saklamak isteyenler var. Yeter artık, açın gözlerinizi. Yanı başınızdaki insanı görmek için açın. Çünkü gözlerinizi açtıkça, düşünceleriniz de açılacak. Ve yaşam düşüncelerinizle hayat bulacak.”  
 
Düşünceye yenibir Bakış  
Münir Arıkan  
Hayat Yayınları  
286 sayfa  
0212 511 84 50  
 
Getirin O Günleri Yakalım Bu Öyküleri  
 
“Getirin O Günleri Yakalım Bu Öyküleri” bundan önce yayımlanmış 3 öykü kitabı daha olan Başar Başarır’ın öyküleri topladığı kitabı. 15 öykünün yer aldığı kitap, Doğan kitapçılık tarafından yayımlandı. İstanbul Bilgi ve Galatasaray üniversitelerinde “siyasal iletişim” başlığı altında dersler veren Başarır, kitabın sonunda Okura Notlar bölümünde şu sözlere yer veriyor: Ey okur! Az önce bitirdiğin kitabı ben de okudum. Bir çift sözüm varyazara. Şimdi hazır sen yanımdayken bu satırların okuru olarak konuşmalı ve bir ihtar vermeliyim. Çünkü tehlikeli bir yerde, yanlış bir eğilimin içinde görüyorum onu, hem de gittikçe daha fazla. Uyarmak görevimdir, sen de tanık ol buna. Sürekli bizsesiyle yazıyor, bizsesiyle konuşuyor. Görüyorum ki gün geçtikçe, daha fazla genç kalem aynı hastalığa tutuluyor. Biz diyorlar her seferinde, ben diyecekleri yerde.”  
 
Getirin O Günleri Yakalım Bu Öyküleri  
Başar Başarır  
Doğan Kitapçılık  
123 sayfa  
0212 677 06 20  
 
Radar Altı İletişim  
 
“Günümüzün Kuşkucu Tüketicisine Ulaşmanın Yolları” alt başlığını taşıyan kitap, MedaiCat kitapları arasında yer alıyor. Gazetede, televizyonda, internette, radyoda, açıkhavada ve her yerde… Gündeme ortalama bin 500 reklam mesajıyla “kafası şişirilen” günümüz tüketicisi çareyi özel bir radar geliştirmekte buldu. Bu radar tüketiciyi tanımadan, tüketiciye saygı duymadan, empatiden yoksun bir biçimde hazırlanmış her mesajı derhal yakalıyor ve imha ediyor. Bu kitap, günümüz tüketicilerinin reklamdan kaçtıkları, ticari mesajlara karşı güvensiz oldukları gerçeğini temel alarak yeni bir reklamcılık ve pazarlama iletişimi yaklaşımı geliştiriyor. Ticari mesajların radara yakalanmadan tüketici zihnine nasıl ulaşabileceğini gösteriyor. Üstelik tüm bunları, son dönemin en yaratıcı ajanslarından birinin kampanya hikayeleri üzerinden yapıyor.  
 
Radar Altı İletişim  
Jonathan Bond, Richard Kirshenbaum  
Çeviri: Aycan Akyıldız  
Kapital Medya Hizmetleri  
272 sayfa  
0212 257 60 07  
 
D&R Kitapları  
 
Salam Pax’ın Bağdat Günlüğü  
 
Eylül 2002’de kendini Salam Pax adıyla tanıtan Iraklı bir genç internet ortamında günlük tutmaya başladı. İşgali bekleyen Bağdat’tan İngilizce olarak internete aktarılan bu günce, Saddam rejimine yönelik eleştirilerden, CD koleksiyonuna kadar günlük yaşama ilişkin notlar içeriyordu. İnternet kullanıcıları arasında kısa bir sürede dikkatleri üzerine çeken Pax, bir internet fenomeni haline oldu, Irak’tan bilgi almak isteyenler sitesinin müdavimi oldular. Bir kitaba dönüştürülen bu günce Güncel Yayıncılık tarafından yayımlandı.  
 
Salam Pax’ın Bağdat Günlüğü  
Çeviri: Hande Canlı  
Güncel Yayıncılık  
256 sayfa  
0212 511 22 37  
 
Derin Dünya Devleti  
 
Gizli Doktrinin Küresel Efendileri alt başlığını taşıyan kitap, komplo teorileri yazarı Atilla Akar’ın kitaplarından biri. Akar’ın savları şöyle: “İnsanlık, organize bir elitler grubunun komplosuyla karşı karşıyadır. Tüm dünya hükümetleri ve ulusları, kendilerine karşı tertiplenmiş son derece hesaplı, uzun vadeye yayılmış bir darbe girişiminin tehdidi altında. Kendisini legal kabuklar altında gizleyen finansal-siyasi-teknolojik-askeri elitlerden oluşan bir çekirdek yapı.”  
 
Derin Dünya Devleti  
Atilla Akar  
302 sayfa  
Timaş Yayınları  
0212 513 84 15  
 
1000 Kişi Önünde Konuşmak  
 
“1000 kişi Önünde Konuşmak ve Bundan Keyif Almaya Dair” Kanada’nın önde gelen konuşma yazarlarından Marin Witz tarafından kaleme alındı. Topluluk önünde konuşmanın bir eğlenceye dönüştürülebileceğini söyleyen yazar, sunuşunda şunları iddia ediyor: “Bir topluluk önünde konuşmanın en büyük korkumuz olduğunu ne kadar çok okumuşuzdur. Bir korku listesi olsa bu, başında gelir. Öyle bir korku ki, ölüm korkusundan beter. İnsanların önünde konuşmak öyle bir şeydir ki, nasıl yapılacağını biliyorsanız, güvenebileceğiniz bir tekniğiniz varsa, çok başarılı olursunuz. Bunu bir eğlenceye dönüştürebilirsiniz.”  
 
1000 Kişi Önünde Konuşmak  
Marion Witz  
Çeviri: Mehmet Gürsel  
187 sayfa  
Dharma Yayınları  
0212 512 81 21  
 
D&R’da En Çok Satan 10 İş Kitabı  
 
  1.Mor İneğin Akıllısı / Sistem Yayıncılık  
  2.CEO Olmaya Giden Yol /Alteo  
  3.Marka Yaratmanın 22 Kuralı / Kapital Medya Hizmetleri  
  4.Alaturka Satış Stratejileri  / Alfa Yayıncılık  
  5.Yönetim Teknikleri / Hayat Yayıncılık  
  6.Satışları Arttırmanın 101 Yolu / Alfa Yayıncılık  
  7.Yeni İş Yasası Akıl Defteri / İnkılap Kitapevi  
  8.Finansçı Olmayanlar İçin Finans /Academyplus  
  9.Yönetim İlkeleri / Hayat Yayıncılık  
10.Akıllı Lider / Alfa Yayıncılık  
 
  

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER