Capital'e abone olun.
MESİH&ARMAGEDDON KEHANETLERİ

Mesih&Armageddon Kehanetleri

Tüm dünyada çok satan kitapların yazarı Peter Lorie’nin kitabı bir ayda dört baskı yaptı. Dünyanın Sonu 2029 alt başlığını taşıyan “Mesih&Armageddon Kehanetleri” son zamanlarda dünyaya neler ol...

Son Güncelleme: 01.10.2004

Tüm dünyada çok satan kitapların yazarı Peter Lorie’nin kitabı bir ayda dört baskı yaptı. Dünyanın Sonu 2029 alt başlığını taşıyan “Mesih&Armageddon Kehanetleri” son zamanlarda dünyaya neler olacağıyla ilgili popüler fikirleri derinlemesine irdeliyor. Dinler tarihi boyunca kutsal kitaplarda sözü edilen Mesih’in, dünyaya ineceği tarih merak konusu oldu. Lorie, İncil ve kutsal metinlerdeki kodların yanlış yorumlanması yüzünden kehanetlerin hiçbir zaman doğrulanamadığını savunuyor. Oysa herkesin gözden kaçırdığı bir ayrıntının tüm şifreleri açığa çıkaracağını söyleyerek kıyamet hakkında sarsıcı bir kitaba imza atıyor.

Halkla İlişkiler: Bir Gerilla Savaşı

Rota Yayınları’nın “Faydalı Marketing Kitapları” serisinden Halkla İlişkiler: Bir Gerilla Savaşı (Kablolu Dünyada) efsanevi halkla ilişkiler sokak savaşı tetkiklerini internetin geniş kullanım alanına aktarıyor. Yeni iş kuranlar, girişimciler ve küçük bütçelerle kendilerini en iyi şekilde anlatmak isteyen herkes, Michael Levine’in kaleme aldığı bu kitabın herhangi bir sayfasını açtığında kendilerine yol gösterecek ipuçlarını öğrenebilecek. Herkes için hareketli, eğlenceli ve yararlı bir kaynak olan kitap, daha az maliyetle kendi halkla ilişkiler kampanyanızı hazırlamanızda ve düşünebileceğinizden çok daha iyi sonuçlar almanızda yardımcı olacak.

Marka Yaratmanın Beş Adımı

MediaCat Kitapları arasından çıkan “Marka Yaratmanın Beş Adımı” marka olmanın gizemini yerle bir etme iddiası taşıyor. Kitabın yazarı Mike Moser, O’Neill reklam ajanınsın kurucu ortaklarından. Moser, marka yaratırken ve tutundurmaya çalışırken karmaşık stratejilerden kaçınıp basit düşünmenin bazen daha çok işe yarayacağını söylüyor. Moser, “Amerika 500 küsur yıl önce keşfedildi. Tekrar, kendi yöntemlerinizle keşfetmeye çalışmanın alemi yok. Kendi rotanızda inat etmeyip sizi sonuca kısa yoldan ve zaman yitirmeden ulaştıracak rotayı takip edin” diyor. Moser, yalın bir yöntemler kılavuzu sunuyor.

Bugün Zengin Ol!

Türkiye’nin en başarılı genci seçilen Ece Vahapoğlu “Bugün Zengin Ol”’da bir günde zengin olmayı değil, zengin olmak için bugünden başlayarak farklı bir şeyler yapmayı anlatıyor. “Zengin olmak öğrenilebilir” diyor. Okulda öğrendiklerinizle “hayatta” başarılı olamayacağınızı söyleyen Vahapoğlu, işe dünyanın ve Türkiye’nin en zenginlerinin fikirlerini okuyarak işe başlamanız gerektiğini vurguluyor. Türkiye’nin önemli işadamlarıyla yapılan görüşmeler sonunda anlattıkları analiz edilerek çıkarılan “zenginlerin zihin haritası”nın da rehber olması amaçlanıyor. Finans ve medya sektörlerinde çalışan ve 5 yabancı dil bilen Vahapoğlu’nun ilk kitabı “ Yabancı Dil Öğrenme Yolları” bugüne kadar 5 baskı yaptı.

D&R Kitapları

Güneydoğu’da Unutulmayanlar

“PKK’yı silmeden ölürsem gözlerim açık gider…” diyor Emekli Korgeneral Hasan Kundakçı; nam-ı diğer Tamburalı Paşa. Kitapta, 1984’te ilk silahlı eylemlerini gerçekleştiren PKK’ya karşı verilen mücadele ve Abdullah Öcalan’ın yakalanmasına kadar geçen süreç ayrıntılarıyla anlatılıyor. Güneydoğu’da Unutulmayanlar; Bölgede oluşturulan politika ve stratejilere de değinen bir kitap.

Gri Kardinal

“Casusluğun Okulu Olmaz Ama Öğretmeni Mutlaka Vardır” alt başlığını taşıyan kitap, Timuçin mert tarafından kaleme alındı. Mert’in seneler boyu iz takip ederek yazdığı ve belgelerini sunduğu kitap, büyüleyici ve ilginç hikayelerle dolu. Hitler’den Putin’e, Kennedy suikastinden Leydi Di’ye, Hollywood’dan Monica Lewinsky’e kadar pek çok karakter ve olaylarla ilgili casus hikayeleri anlatıyor.

İstanbul’un Sandık Odası

Selim İleri, “İstanbul’un Sandık Odası”nda Tevfik Fikret’in, Hüseyin Rahmi’nin, Halide Edib, Yakup Kadri, Ahmet Haşim ve Ruşen Eşref’in, Tanpınar’ın eserlerindeki İstanbul’u anlatıyor. Ustaların resimlerinde kalakalmış, geçmiş günlerin hülyalı İstanbul’u… İleri, bu büyük kentin macerasını bir roman gibi dile getiriyor.

D&R Liste

İktidar - Güç Sahibi Olmanın 48 Yasası/Altın Yay.
CEO Olmaya Giden Yol/Alteo Yay.
Mor İneğin Akıllısı/Sistem Yay.
Genç Bir İşadamı/Angora Yay.
Ekonomi Politikası/Remzi Kitabevi
Büyüyünce E-Ticaretçi Oldum/Sistem Yay.
Başarılı Satıcıların 25 Altın Kural/Rota Yay.
Satışta Yapılan En Önemli 25 Hata/Rota Yay.
Tongue Fu - Sözlü Dövüş Sanatı/Boyner Yay.
25 Satış Stratejisi/Rota Yay.

  

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER