Capital'e abone olun.
ÖNERDİĞİM 3 KİTAP VAR

Önerdiğim 3 kitap var

Kitapta, iş yaşamında çeşitli pozisyonlarda olan kişilerin plaza yaşamlarından ve günlük hikayelerinden kesitlere yer veriliyor.

Son Güncelleme: 01.07.2014

DR. SONER CANKO / BANKALARARASI KART MERKEZİ GENEL MÜDÜRÜ
Son dönemde okuduğum ve iş dünyasına tavsiye edeceğim 3 kitap var. İlki Koç Holding Şeref Başkanı Rahmi M. Koç'un “Alaska” adlı kitabı. Koç'un sıra dışı kişiliği, mütevazı yorumları ile okura verdiği sıcaklık, kitabın ilk sayfalarından itibaren hissediliyor. Son derece samimi bir dilde yazılan notlar ve benzersiz fotoğraflar sayesinde bu geziye katılmış kadar heyecan duydum.

Kitapta aslında dünyayı gezerek hayat görüşünüzün de farklılaşacağı mesajı veriliyor. Hayallerini gerçekleştirmek isteyen herkesin okuması gerekiyor. Son dönemde okuduğum kitaplar arasında Yüce Zerey'in “The Profesyonel” kitabı da yer alıyor. Kitapta, iş yaşamında çeşitli pozisyonlarda olan kişilerin plaza yaşamlarından ve günlük hikayelerinden kesitlere yer veriliyor.

Kitap, iş yaşamının yoğunluğu içerisinde boğulmadan, hayatın her anından keyif almanın mutluluğun kapısı olduğu mesajını veriyor. Kendini kartvizitiyle tanımlayan herkese bu kitabı okumasını öneririm. Diğer kitaplarını da beğenerek okuduğum Malcolm Gladwell, “Davut ve Golyat” adlı kitabında, tarihi bir efsaneden yola çıkarak yeni bir tespit yapıyor. Yazar bu tespitinde zayıfların güçlüler karşısında kazanma şansının mutlaka olduğuna dikkat çekiyor.
  

Etiketler: CEO,iş kitapları,yönetim

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER