Capital'e abone olun.
TEMMUZ AYI KİTAPLAR-2004

Temmuz Ayı Kitaplar-2004

İŞ GÜVENCESİ TARTIŞMALARI    Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Refik Baydur’un, kitabı çok tartışmalı iş güvencesi hakkında. Baydur’un kendi yaşadıklarından yola ç...

Son Güncelleme: 01.07.2004

İŞ GÜVENCESİ TARTIŞMALARI  
 
Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Refik Baydur’un, kitabı çok tartışmalı iş güvencesi hakkında. Baydur’un kendi yaşadıklarından yola çıkarak hazırladığı kitap işçi ve işveren açısından sendikalaşmanın aksayan yönlerini kaleme alıyor. Doğan Kitap tarafından yayımlanan kitabın sunuşunda Baydur’un şu sözlerine yer veriliyor: “İçinde bulunduğumuz dönemde, ‘iş güvencesi’ yerini ‘işyeri güvencesine’ terk etmiş, ancak bizde ağırlıklı olarak isim yapmak, alkışlanmak ya da oy kazanmak gibi popülist yaklaşımlarla kotarılmaya çalışılan bir dayatma halinde gelişmiş ve gündeme böyle getirilmiştir.”  
 
FARKI YARATAN COŞKUDUR  
 
Kişisel gelişim konusunda dünyanın en önemli yazarlarından biri olan Norman Vincent Peale, “Farkı Yaratan Coşkudur”da insanların büyük bir bölümünün yaşadığı temel sorunları ele alıyor ve bunların çözümünde coşkunun ne kadar etkili olduğunu anlatıyor. Epsilon Yayınevi’nden çıkan kitap, yaşamınıza coşkuyu kattığınızda diğer insanları kolay ikna etmek, zihninizi geliştirmek işinizde daha hızlı ilerlemek gibi pek çok olumlu gelişmeyi nasıl sağlayacağınızı öğretiyor. Kitap bir ders kitabı gibi değil öykü gibi kaleme alınmış.  
 
İNSAN VE TEKNOLOJİ  
 
Gelişim, Değişim ve Geleceği Anlama Arayışı alt başlığıyla yayımlanan kitap, Türkiye’de de bir konferans düzenleyen futurist, filozof ve değişim otoritesi John Naisbitt ve iki yardımcı yazarı tarafından kaleme alınmış. Kitapta bizi pop, kültür, bilim ve sanattan görüntüler ve kanıtlarla bombardımana tutarak durumumuzun canlı bir tablosunu çiziyorlar. CSA Global Yayın Ajansı tarafından yayımlanan kitap, Naisbitt’in ekonomik, sosyal, siyasal ve teknolojik değişime dair sağlam öngörüleriyle insan ve teknoloji ilişkisini anlatıyor.  
 
HENÜZ ZAMAN VARKEN…  
 
Temsa AŞ’de Otomotiv Direktörü olarak çalışan Yusuf Soner’in ikinci kitabı “Henüz Zaman Varken” olabilecek bir krizin şokuna hazırlanma kılavuzu olarak da nitelendirilebilir. “Kriz olacak” diye bir şey söylemiyor ama kötü olasılığa karşı hazırlanmayı öneriyor. Hiç kriz olmasa bile bu hazırlığın gerekliliğine değinip en kötüsüne hazır olduktan sonra işinizi büyütmeyi anlatıyor. Beyaz yayınları tarafından yayınlanan kitabını Soner, “94 krizinden bir şeyler öğrenmiştik ama 2001 geldiğinde derslerin çabuk unutulmuş olduğunu gördük” savıyla kaleme almış.  
 
D&R Kitapları  
 
YAŞAYAN TARİH  
 
Ünlü First Lady Hillary Rodham Clinton’ın yaşam öyküsünü Arkadaş Yayınevi Türk okuyucularla buluşturuyor. Hemen herkesin tanıdığı ancak yaşam öyküsünü yakınları dışında kimsenin bilmediği Hillary, 1950’lerde Amerika’nın orta sınıf bir banliyösünde büyümesini ve Goldwater Kızı’ndan eylemci bir öğrenci ve tartışmalı bir Firs Lady’e dönüşümünü anlatıyor.  
 
SUİKASTLAR  
Komplo teorileri konusunda kitaplarıyla tanıdığımız Atilla Akar, kitapta suikastların siyasi sonuçlarına ve analizine yöneliyor. Yine dünyanın yöneten gizli efendilerle ilgili bağlantılar konusunu ele alan ve suikastları bu konuya bağlayan Akar’ın kitabı gizleri ortaya çıkarıyor. Kitap, Timaş tarafından yayımlandı.  
 
PARAYI VEREN DÜDÜĞÜ ÇALDI  
 
CIA ve Kültürel Savaş alt başlığını taşıyan kitap, özellikle Soğuk Savaş döneminde CIA’in dünya çapında yürüttüğü kültürel çalışmaların öyküsünü çarpıcı kanıtlarla anlatıyor. Frances Stonor Saunders tarafından yazılan kitap, Doğan kitap tarafından Türkçe’ye kazandırıldı. Kitabın çevirisi Ülker İnce’ye ait.    
 
D&R’da en çok satan  
 
1.Mor İneğin Akıllısı/Sistem Yay.  
2.Marka Yaratmanın 22 Kuralı/Mediacat Yayıncılık  
3.Kadınlar Ne İster?/ Mediacat Yayıncılık  
4.Damla Damla Pazarlama/Bab-ı Ali Kültür Yayınları  
5.Tüketici Yüzyılında Pazarlama/ Mediacat Yayıncılık  
6.Alaturka Satış Stratejileri/Alfa Yayıncılık  
7.İletişim Odaklı Pazarlama/ Mediacat Yayıncılık  
8.Tüketici Krallığının Fethi/ Mediacat Yayıncılık  
9.Müşteri Odaklı Satışta 100 Altın Strateji/ Mediacat Yayıncılık  
10.Satıyorum Öyleyse Varım/Kariyer Kitapları  
  

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER