Capital'e abone olun.
YILIN KİTABI: "LEAN IN"

Yılın kitabı: "Lean In"

Sherly Sandberg'in yazdığı "Lean In"i herkes mutlaka okumalı.

Son Güncelleme: 01.01.2014

ŞEYDA ÇAŞKURLU / MSD İŞ GELİŞTİRME DİREKTÖRÜ
Dünyadaki 195 bağımsız ülkenin, sadece 17'si kadınlar tarafından yönetiliyor. Kadınlar parlamentolardaki sandalyelerin sadece 5'te 1 'ine sahip. Amerika'daki en büyük 500 şirketin CEO'sunun sadece 21'i kadın.

Facebook'un COO'su olarak şirketin satış, pazarlama, iş geliştirme, insan kaynakları, kamu politikası ve iletişim dahil olmak üzere tüm operasyonlardan sorumlu başkanı olan Sheryl Sandberg'in bir nevi otobiyografisi olarak algılanabilecek "Lean In" bunlara benzer çarpıcı ve kadınlar için endişe verici istatistikler ile başlıyor.

ABD'nin ilk kadın dışişleri bakanı olan Madeleine Albirght'ın sözüne de atıfta bulunarak, birbirine iş dünyasında destek olmayan kadınların cehennemde özel bir yeri olacağına inandığını söyleyen Sandberg, kadınların ancak birbirini kollayarak ve aralarında gerçek bir koalisyon yaratarak başarıya ulaşacağını belirtiyor. Kadınların tüm bu adil olmayan şartlar altında nasıl davranmaları gerektiğini, kendilerini nasıl geliştirip kariyer basamaklarında yükselerek yönetim kurullarında yerini artırabileceklerini anlatıyor.  

Etiketler: CEO,yönetici,kadın,kitap

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER