Dolar: 2,162
Euro: 2,84
Sterlin: 3,5970
İsv. Frank: 2,3582
Altın: 89,6089
İMKB: 80312,9
İŞ DÜNYASI
ŞİRKETLER VE YÖNETİCİLER
Daha Yaşlı Genel Müdür
Bankacılıktaki büyük değişim, aslında her yerde kendini gösteriyor... Banka sayısından şubelere, birleşmelerden tasfiyeye, büyük değişimi fark etmemek mümkün değil... Ancak, bir de pek fazla görünm...

Bankacılıktaki büyük değişim, aslında her yerde kendini gösteriyor... Banka sayısından şubelere, birleşmelerden tasfiyeye, büyük değişimi fark etmemek mümkün değil... Ancak, bir de pek fazla görünmeyen, hesaplamayınca göz önüne çıkmayan yenilikler var. Bunlardan biri de banka genel müdürlerinin yaşıyla ilgili... Bir dönem 40’ın da altına inen yaş ortalaması, şimdi tekrar 50’lere çekildi...

 

Çok değil, bundan iki-üç yıl önce, bankacılık sektöründeki hızlı büyüme gözleri kamaştırıyordu. Mevcut bankalar her geçen gün biraz daha büyürken, sektördeki banka sayısı da hızla artıyordu. Bu nedenle bankalar arasındaki transferler de bir hayli hızlanmıştı. Hatta üst düzey yöneticiler, bu transferlerin gözdesi durumuna gelmişti. Bir yıl içinde 3-4 genel müdür değiştiren bankalar bile vardı.

 

İşte bu dönemde, ortaya çıkan ihtiyaç nedeniyle, sektördeki genç genel müdürlerin sayısı da bir hayli artmıştı. Çünkü, bankalar için üst düzey yönetici bulmak neredeyse olanaksız hale gelmişti. Banka patronları da tercihlerini kendi bünyelerindeki, geleceği parlak gençleri genel müdür koltuğuna oturtmaktan yana kullanmıştı. Bu trend, o dönemde banka genel müdür yaş ortalamasını da 40’ın altına çekmişti.

 

Ancak, sektörde yaşanan hızlı büyüme, 2001 yılında ardı ardına yaşanan krizlerle birlikte yerini ciddi bir küçülmeye bıraktı. Bu süreçte, çok sayıda banka TMSF kapsamına alındı.

 

Bunlardan bazıları kapatıldı, bazıları birleştirildi. Bu süreçte çok sayıda bankacı da sektörden ayrılmak zorunda kaldı. Bunların arasında genel müdürler de vardı. Özellikle genç genel müdürlerin başında olduğu bankaların TMSF’ye alınmasıyla, sektördeki genel müdür yaş ortalaması da yeniden yükseldi.

 

Yaş ortalaması 45'in üstünde

 

Şubat ayı itibariyle bankacılık sektöründeki 35 bankanın genel müdürlerinin yaş ortalaması 46.7 seviyesinde. Sektörde 50-60 yaş arasında olan 11 genel müdür bulunuyor. 40-50 yaş arasındaki genel müdür sayısı 18, 40 yaşın altında sadece 6 genel müdür var. Bu altı isim de ağırlıklı olarak yabancı ya da yatırım bankalarında görev yapıyor. Sektörün önde gelen bankalarının ise genel müdür seçiminde tecrübeyi ve sürekliliği ön planda tuttuğu gözleniyor. 

 

Yapı ve Kredi Bankası’nın İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ülkü Feyyaz Taktak, şu anda sistemde kalan bankaların genel müdürlerinin uzun süredir görevlerinin başında olduğuna dikkat çekiyor. Sektördeki değişimin tercih değişikliğinden kaynaklanmadığını belirten Taktak, şöyle devam ediyor:

 

“Kısa vadeli başarılı olma ile uzun vadeli başarılı olmanın kriterleri farklıdır. Bu nedenle bankanın çizgisi de uzun vadeli planlar üzerine kurulmalı. Şu anda piyasada olmayan bankaların, genel müdürlerinin çok sık değiştiğine hepimiz tanık olmuştuk. Ancak, sistemde kalan bankalara baktığımızda, genel müdürlerin uzun sürelerdir değişmediğini, bu koltuklarda yaşlandıklarını görüyoruz.”

 

58 yaşını geçen yok

 

Yaptığımız araştırmaya göre, Türk Ekonomi Bankası (TEB) Genel Müdürü Akın Akbaygil ve Pamukbank Genel Müdürü Orhan Emirdağ, sektörün en yaşlı genel müdürleri. Her ikisi de şu anda 58 yaşında. Aslında gelişmiş ülkelerdeki meslektaşlarıyla kıyaslandığında, bu iş için en ideal dönemde oldukları söylenebilir. İki bankacının bir ortak özelliği daha var. O da uzun yıllardır aynı görevi sürdürmeleri. Akın Akbaygil 19, Orhan Emirdağ ise 7 yıldır bankalarının genel müdürlük koltuğunda oturuyor.

 

Kamu bankalarındaki yeniden yapılanma çerçevesinde geçen yıl Ziraat Bankası'nın genel müdürlüğüne getirilen Niyazi Erdoğan ise 55 yaşında. Son zamanlarda finans alanındaki yatırımlarıyla dikkat çeken Oyak Grubu da deneyimi ön planda tutanlardan. 53 yaşındaki Oyakbank Genel Müdürü Mehmet Özdeniz, TEB kökenli ve sektörün en deneyimli bankacılarından biri olarak kabul ediliyor.

 

Habaş’ın sahibi Mehmet Rüştü Başaran’ın ÖİB’den aldığı Anadolubank’ın başında ise 52 yaşındaki Ersin Dedekoca bulunuyor. Bu yöneticileri,  51 yaşında olan Tekfenbank Genel Müdürü Mehmet Nazmi Erten, Tekstilbank Genel Müdürü Pulat Akçin ve Şekerbank Genel Müdürü Hasan Basri Göktan izliyor. Bu üç bankacının bir ortak özelliği de uzun süredir aynı görevde olmaları. Mehmet Nazmi Erten 11, Hasan Basri Göktan 9, Pulat Akçin ise 6 yıldır bankalarının genel müdürlük koltuğunda oturuyor. 

 

TSKB ve SYB’nin birleşmesinden sonra TSKB’nin genel müdürlük koltuğuna oturan Halil Eroğlu ise 1952 doğumlu..

 

50’ye merdiven dayayanlar

 

35 banka arasında yaptığımız araştırmaya göre, genel müdürlerin yüzde 51.43’lük bölümü 40 ile 50 yaş arasında. Bankacılara göre, bu yaş dilimi, deneyimle birleştirildiğinde, en verimli çağ olabiliyor. Ancak, burada “deneyim”in rolü öne çıkıyor.

 

Sektörde 49 yaşında olan 4 genel müdür var. Bunlar İş Bankası Genel Müdürü Ersin Özince, Alternatifbank Genel Müdürü Alev Göçmez, TKB Genel Müdürü Taci Bayhan ve Diler Yatırım Bankası Genel Müdürü İbrahim Pektaş...

 

Bankacılık sektöründeki yeniden yapılanmanın ardından özel sektörden kamuya geçen Halk Bankası Genel Müdürü Emel Çabukoğlu ise 48 yaşında. 48 yaşındaki diğer bankacılar ise, Vakıfbank Genel Müdürü Altan Koçer ve Nurol Yatırım Bankası Genel Müdürü Seçkin Hekimoğlu. Engin Akçakoca’nın ayrılmasından sonra Koçbank’ın genel müdürlük koltuğuna oturan Halil Ergür ise 47 yaşında.

 

45 yaşın altındakiler

 

Uzun yıllar Chase Manhattan Bank’ın Türkiye Ofisi’nde genel müdürlük görevini yürüten İsak Antika geçtiğimiz aylarda görevinden ayrıldı. Dünyadaki birleşme nedeniyle adı JP Morgan Chase olarak değişen bankanın genel müdürlük koltuğuna ise 45 yaşındaki Murat Megalli oturdu.

 

Akın Göksel’in yönetim kurulu üyeliğine getirilmesinden sonra Akbank’ın genel müdürlük koltuğuna oturan Zafer Kurtul 44, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş ise 43 yaşında. 2001 yılında birleşme ve satın almalar nedeniyle sürekli gündemde olan Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, HSBC Bank Genel Müdürü Piraye Antika’nın yaşları ise 42.

 

Pulat Akçin’in görevinden ayrılmasından sonra Tekstilbank’ın genel müdürlük koltuğuna oturan Çim Güzelaydınlı da 42 yaşında olan genel müdürler arasında yer alıyor.

 

Yapı ve Kredi Bankası genel müdürlüğünü Burhan Karaçam’dan devir alan Naci Sığın ise 41 yaşında. Sığın, genel müdürlük koltuğuna oturduğunda 39 yaşındaydı.

 

Hem genç, hem kadın

 

Sektörde yaş ortalaması düştükçe kadın genel müdürlerin sayısı da artıyor. Şu anda 39 yaşında olan Deutsche Bank Genel Müdürü Dilek Yardım ve Habib Bank Genel Müdürü Ayşe Şebnem Türkay, görevlerini başarıyla sürdürüyorlar. Bu arada, sektörün en genç genel müdürü olma unvanını da elinde bulunduran Çalık Yatırım Bankası Genel Müdürü Bengü Erdoğmuş ise 36 yaşında.

 

40 yaşın altındaki diğer bankacılar ise şöyle sıralanıyor: Toprak Yatırım Bankası Genel Müdürü Can Karaşıklı, Fibabank Genel Müdürü Cenk Tülümen'in ve MNG Bank Genel Müdürü Murat Kuloğlu. Karaşıklı ve Tülümen 38, Kuloğlu ise 37 yaşında...

 

Bankacılara göre, krizlerden sonra sektörde deneyimin önemi biraz daha arttı. Bu nedenle banka patronları uzun yıllar birlikte çalıştıkları genel müdürleri bırakmak istemiyor. Ayrıca, küçülme nedeniyle transferlerin durma noktasına gelmesi ve seçim şansının oldukça artması da deneyimli bankacıların tercih edilmesinde etkin rol oynuyor.

 

GENÇ BANKACILAR ŞİMDİ NEREDE?

 

Peki 30'lu yaşlarının başında genel müdürlük görevini üstlenen, ancak krizle birlikte piyasadan çekilmek zorunda olan bankacılar şimdi ne yapıyor? 34 yaşında Bank Kapital'in genel müdürlük koltuğuna oturan Levent Uğurlu, bankanın TMSF kapsamına alınmasının ardından sektörden ayrıldı. Bir ara Transtürk Holding’in genel müdürlüğü görevini üstlenen Uğurlu, daha sonra istifa etti ve şu anda beklemediği olduğunu söylüyor. 

 

Demirbank eski Genel Müdürü Hasan Akçakayalıoğlu ve Ulusalbank eski Genel Müdürü Tayfun Öztürk ise bankalarının fon kapsamına alınmasının ardından, Cıngıllı Holding'de çalışmaya başladı.

 

İktisat Bankası Genel Müdürü Tanju Oğuz, Bayındırbank Genel Müdürü Taner San ve Sümerbank Genel Müdürü Cengiz Biçer de sektörden ayrılanlar arasında. Bu bankacıların bir kısmının sektörden ayrılmasının nedeni, bankacılık yapma yasağı getirilmiş olması. Diğerlerinin ise, hareketli günlerin ardından daha stressiz işleri tercih ettikleri için sektörden uzak durmaya çalıştıkları söyleniyor.   

 

"TECRÜBE ÖNEM KAZANDI"

 

Özlem Ermert / TEB İnsan Kaynakları Direktörü

 

“Bankacılıktaki hızlı büyüme geçen yıllarda genel müdür yaşlarını da ciddi oranda aşağı çekmişti. Çünkü, hızlı büyüme nedeniyle transferler had safhaya ulaşmıştı. Bu da ara kademelerin kalkmasına ve terfilerin hızlanmasına neden oldu. Üst düzey yönetici bulmakta zorlanan bankalar da kendi içlerinde, hem eğitimi hem de zekasıyla ön planda olan, henüz 30’lu yaşların başındaki kişileri genel müdür koltuğuna oturtmayı tercih etti.

 

Ancak son krizlerde eski tecrübelerden ders almanın çok önemli olduğunu bir kere daha gördük. Baktığımızda, riski iyi yönetenlerin ayakta kaldığını görüyoruz.

 

Sanıyorum bunu yapmak için de kriz ve stres yönetimini iyi bilmek gerekiyor. Bunu yapanlar hala sektörde. Tabii bu sadece genel müdürün yetenekleriyle ilgili bir şey değil. Genel müdürün destekçi grubunun da tüm bu gelişmelere haiz olması gerekiyor. Dolayısıyla kriz ortamından çıkanlar artık deneyime biraz daha önem vermeye başladı. Çünkü yaşanan krizler üst düzey yöneticiler için birikim ve deneyimin gerekliliğini bir kez daha gösterdi.”

 Haber : Capital Online / 01 Haziran 2002 Cumartesi
YORUMLAR (0)
Haber'e ait yorum bulunmamaktadır. İlk yorumu siz yapın.

Yorum ekleyebilirsiniz!
Kayıtlı isminizin görüntülenmesini istiyorsanız, yorumunuzu yazmadan önce üye girişi yapınız.

M.Rauf Ateş

Şirket Doktoru

Özlem Aydın Ayvacı

Zirve Yolu

David Bork

Family Business

Richard Branson

Yılmaz Çakır

Mikrotek

Jeffrey J. Fox

Strateji

Mehmet Gerz

Piyasalar

Nilüfer Gözütok

İnsanlar

Fatoş Karahasan

Pazarlama

Akın Öngör

Liderlik

Hande Yavuz

Media Pulse

Kulis

Bu Blog'a ait yazı bulunmamaktadır.

Para & Borsa

Bu Blog'a ait yazı bulunmamaktadır.

Emlak

Bu Blog'a ait yazı bulunmamaktadır.

İş Dünyası

Bu Blog'a ait yazı bulunmamaktadır.
Hükümetin 2023 hedefleri sizce gerçekçi mi?
İş kitapları özetleri +TÜMÜ

Hoop!

Amerika'yı şekillendiren 20 fiyaskodan hayat dersleri
Çok İyi Şirket Nasıl Olunur
çok güzel anlatım gerçekten katılıyorum ve ekliyorum önemli olan şirket sahibi olmak değil önemli olan şirketin ...
Misafir tarafından gönderildi
Eskimolara Buz Satmanın Sırları!
harika bir yazı herkez okumalı okumayanlara anlatmalı
Misafir tarafından gönderildi
Arzuhan Doğan Yalçındağ,
"Bölgesel bir oyuncu olmayı hedefliyoruz"dedi
Haluk Dinçer, "Bir sonraki treni yakalayacağız" dedi
30 Güçlü İş İnsanı sıralaması nasıl şekillendi
C level yöneticilerin yeni profili 

Dergi içeriğini görmek için tıklayın...

En etkileyici tatil adresim
İş insanlarının en çok etkilendiği tatil yerleri ve bu kentlere d...

En sevdiğim kare
İş liderleri arasında fotoğrafa gönül veren çok sayıda isim var. ...

Torunlarla unutulmaz dakikalar
İş dünyasında “büyükbaba” ya da “dede” olma şansını yakalayan işa...
Girişimcilere özel davet
Devamı için Tıklayın
"İnşaat 2023" Bursa'daydı
Devamı için Tıklayın
"Gelecek Bizde"'Manisa'da toplandı
Devamı için Tıklayın
CEO Club'da 2014 hedefleri konuşuldu
Devamı için Tıklayın
Capital500'de ödül gecesi
Devamı için Tıklayın
İnşaatta kalite zirvesi
Devamı için Tıklayın
Bulut Ödülleri sahiplerini buldu
Devamı için Tıklayın
Turizmin "en iyileri" ödüllendi
Devamı için Tıklayın
Bankacılar Zirvesi 2013
Devamı için Tıklayın
"Anadolu Markaları" ekimde Antep'teydi
Devamı için Tıklayın
"İnşaat 2023" Adana'daydı
Devamı için Tıklayın
Girişimci Üniversiteli Washington'a gidiyor
Devamı için Tıklayın
Başarılı kadın girişimciler seçildi
Devamı için Tıklayın
17 milyar dolarlık sektör masaya yatırıldı
Devamı için Tıklayın
CEO'lardan müzik ziyafeti
Devamı için Tıklayın
Altyapı yatırımları CEO'ların merceğinde
Devamı için Tıklayın
Pazarlama yöneticilerine özel kulüp
Devamı için Tıklayın
Üniversiteli Girişimciye New York'a gitmek için son şans
Devamı için Tıklayın
Girişimcilere özel davet
Devamı için Tıklayın
Türkiye'nin en iyi işverenleri
Devamı için Tıklayın
Anadolu Markaları Çanakkale'de
Devamı için Tıklayın
KOBİ'ler Ankara'da buluştu
Devamı için Tıklayın
Üretim merkezi olmak istiyor
Devamı için Tıklayın
Canlılık bekleniyor
Devamı için Tıklayın
Konsolidasyon öngörülüyor
Devamı için Tıklayın
İç satışta atak bekleniyor
Devamı için Tıklayın
Katma değerli ürünlerin payı artacak
Devamı için Tıklayın
İnşaat 2023'te ege konuşuldu
Devamı için Tıklayın
Girişimci Kulübü Hoffman'ı ağırladı
Devamı için Tıklayın
Ali Babacan CEO'larla buluştu
Devamı için Tıklayın
Capital Liderleri zirvede toplandı
Devamı için Tıklayın
Atlas'a Piri Reis'li 20. yıl kutlaması
Devamı için Tıklayın
Yılın İş İnsanları ödüllerini aldı
Devamı için Tıklayın
Beğenilenlerin müthiş gecesi
Devamı için Tıklayın
Ceo Club "Başkanı" ağırladı
Devamı için Tıklayın
CEO Club'ta kadın farkı
Devamı için Tıklayın
Filo Yöneticileri ödüllerini aldı
Devamı için Tıklayın
Girişimciye özel kulüp
Devamı için Tıklayın
Herkes 'zirve'de
Devamı için Tıklayın
Emlakta en iyiler ödüllendirildi
Devamı için Tıklayın
Anadolu'nun devleri ödüllerine kavuştu
Devamı için Tıklayın
İzmir'in gurur gecesi
Devamı için Tıklayın
Yönetim Kurullarının yarını
Devamı için Tıklayın
Cannes Lions 60 yaşında
Devamı için Tıklayın
Sanal VOB'ta ödül gecesi
Devamı için Tıklayın
"Girişimci Kulübü'nden" büyük davet
Devamı için Tıklayın
Avrupa'da Türkiye'yi temsil edecekler
Devamı için Tıklayın
En büyükler ödüllerini aldı
Devamı için Tıklayın
Başarıya yolculuk
Devamı için Tıklayın
Küresel devler "Zirvede" buluştu
Devamı için Tıklayın
“Girişimci Kulübü” sizleri bekliyor
Devamı için Tıklayın
CEO Ajanda 2013
Devamı için Tıklayın
CEO Club bankacıları ağırladı
Devamı için Tıklayın
Anadolu Markaları Malatya'ya konuk oldu
Devamı için Tıklayın
İnşaat 2023 Antalya'da başladı
Devamı için Tıklayın
Türkiye’nin En İyi İşverenleri 2013 araştırması tanıtı
Devamı için Tıklayın
"Girişimci Kulübü"nden büyük davet
Devamı için Tıklayın
Aile şirketleri için kaçırılmayacak program
Devamı için Tıklayın
Üniversiteli girişimcilerin bundan sonra da yanındayız
Devamı için Tıklayın
İnovasyon zirvesi
Devamı için Tıklayın
En başarılı turizmciler
Devamı için Tıklayın
Reklam dünyası Cannes'da buluştu
Devamı için Tıklayın
Üniversiteli girişimciler New York için yarışacak
Devamı için Tıklayın
Anadolu Markaları Yarışması heyecanı başladı
Devamı için Tıklayın
CEO'lardan müzik şöleni
Devamı için Tıklayın
CEO'ların golf tatili
Devamı için Tıklayın
Kadın girişimciler ödüllerini aldı
Devamı için Tıklayın
CEO Club'ın son konuğu
Devamı için Tıklayın
En Beğenilenler ödüllerine kavuştu
Devamı için Tıklayın
TMME ödülleri sahiplerini buldu
Devamı için Tıklayın
Başarıya Yürüyenler'de son etap
Devamı için Tıklayın
Trump Towers Mall'a görkemli açılış
Devamı için Tıklayın
Ekonominin zirvesi Uludağ'da buluştu
Devamı için Tıklayın
En iyi filo yöneticileri ödüllendirildi
Devamı için Tıklayın
Sorumluluğa yeni bakış
Devamı için Tıklayın
Başarıya Yürüyenler devam ediyor
Devamı için Tıklayın
Anadolu'nun yıldızları
Devamı için Tıklayın
"İzmir'e yön verenler" ödüllerine kavuştu
Devamı için Tıklayın
Başarıya Yürüyenler yarışıyor
Devamı için Tıklayın
Genç Aslanlar için geri sayım başladı
Devamı için Tıklayın
Başarıya yürüyenler yarışması başlıyor!
Devamı için Tıklayın
En başarılı emlak yatırımları
Devamı için Tıklayın
Ekonominin geleceği masaya yatırıldı
Devamı için Tıklayın
CFO'lar dış kaynağı konuştu
Devamı için Tıklayın
Türkiye'nin en büyükleri ödüllerini aldı
Devamı için Tıklayın
"Anadolu500" Ödülleri sahiplerini buldu
Devamı için Tıklayın
Girişimci gençler yarıştı
Devamı için Tıklayın
Trabzon'da "Biz bize sohbetler"
Devamı için Tıklayın
Kadın liderler ekonomiyi değerlendirdi
Devamı için Tıklayın
VOB şampiyonları ödüllerini aldı
Devamı için Tıklayın
CEO club perakende devlerini ağırladı
Devamı için Tıklayın
Girişimcilik haftası çıtayı yükseltti
Devamı için Tıklayın
Yarının yönetim kurulu üyeleri için workshop
Devamı için Tıklayın
Sürdürülebilir şehir yolculuğu
Devamı için Tıklayın
İzmir'e yatırım sözü
Devamı için Tıklayın
Biz bize sohbetler Eskişehir'de gerçekleşti
Devamı için Tıklayın
Yarışma sanal VOB piyasası gerçek
Devamı için Tıklayın
Bu kez üniversiteli girişimciler yarışıyor
Devamı için Tıklayın
CEO'lar sahnede
Devamı için Tıklayın
En başarılı turizmciler ödüllendirildi
Devamı için Tıklayın
CEO'lar buluştu
Devamı için Tıklayın
Tenis dünyasının gözü İstanbul'da
Devamı için Tıklayın
CEO'lar "Yeni normalde rekabeti"konuştu
Devamı için Tıklayın
Emlak Oscar'ı geliyor
Devamı için Tıklayın
Anadolu'nun en etkili iş insanları
Devamı için Tıklayın
Kobi'ler Antalya'da Ergun Özen'i ağırladı
Devamı için Tıklayın
En Beğenilenler ödüllerine kavuştu
Devamı için Tıklayın
"Yılın İş İnsanları"nın Ödül gecesi
Devamı için Tıklayın
Anadolu Markaları’nda 5. Durak Konya oldu
Devamı için Tıklayın
Global kobi Bursa’da toplandı
Devamı için Tıklayın
Hugo Boss'un CEO'sunu perakendeciler ağırladı
Devamı için Tıklayın
Anadolu'da marka yarışı başladı
Devamı için Tıklayın
Antep gelecek için toplandı
Devamı için Tıklayın
Başarıya Yürüyenler'de karar anı
Devamı için Tıklayın
CEO Club gelecek 10 yılı tartıştı
Devamı için Tıklayın
Anadolu Markaları yarışıyor
Devamı için Tıklayın
Büyük yarışta finale doğru
Devamı için Tıklayın
Capital 500'ün ödül gecesi
Devamı için Tıklayın
Anadolu 500'ün en büyükleri ödüllerini aldı
Devamı için Tıklayın
En etkili 50 iş insanı aranıyor
Devamı için Tıklayın
Chip en iyileri ödüllendirdi
Devamı için Tıklayın
Anadolu markaraları yarışması başladı
Devamı için Tıklayın
Başarıya yürüyenler yarışıyor
Devamı için Tıklayın
Capital dev CEO'ları ağırladı
Devamı için Tıklayın
Başarıya yürüyenler başlıyor
Devamı için Tıklayın
'Ceo club'da enerji konuşuldu
Devamı için Tıklayın
Mango'nun yaratıcısından Ceo'lara tavsiyeler
Devamı için Tıklayın
Global kobi Gaziantep'teydi
Devamı için Tıklayın
CEO'lar Godiva'nın öyküsünü dinledi
Devamı için Tıklayın
İş dünyası sinemada buluştu
Devamı için Tıklayın
CEO'lar 'fazla mesai'ye kaldı
Devamı için Tıklayın
Perakendenin liderleri buluştu
Devamı için Tıklayın
Asım Kocabıyık'tan CEO'lara yönetim dersi.
Devamı için Tıklayın
KOBİ'lerin e-dönüşümü Adana'dan başlıyor!
Devamı için Tıklayın
Sanal VOB'da ödül töreni
Devamı için Tıklayın
CEO CLUB ÜYELERİ BAKANLA BULUŞTU
Devamı için Tıklayın
En başarılı “gençler” ödüllendirildi
Devamı için Tıklayın
“Yılın iş insanları” ödüllerini aldı
Devamı için Tıklayın
100. YIL HESAPLARI
Devamı için Tıklayın
GELECEĞİNİ EDUCATURK’LE KAZAN
Devamı için Tıklayın
YATINIZ İÇİN DE YER VAR
Devamı için Tıklayın
ROCK’N DARK YOLA ÇIKTI
Devamı için Tıklayın
GLOBAL KOBİ ERZiNCAN’DA TOPLANDI
Devamı için Tıklayın
ALİ TARAN’DAN, “VESTEL’İN ROBOTU ARÇELİK’İN ÇELİK’İNİ YENER” YORUMU!
Devamı için Tıklayın
Son dönemece girildi
Devamı için Tıklayın
Club'a davet
Devamı için Tıklayın
Global KOBİ Kayseri'nin nabzını tuttu
Devamı için Tıklayın
“Konut almak için en iyi dönemdeyiz”
Devamı için Tıklayın
Kriz nedeniyle yönünü yurtdışına çevirdi
Devamı için Tıklayın
Global KOBİ platformu Denizli'deydi
Devamı için Tıklayın
İzmir buluşması umut verdi
Devamı için Tıklayın
Bizden haberdar olmak için.

E-posta adresiniz


Tam zamanında gelişme
Yeni bir işletmecilik yaklaşımı sayesinde Siemens'in gaz türbini uzmanları artık teslimat sürelerini ve üretim maliyetlerini düşürebiliyor.

Verimliliği ve kârlılığı nasıl artırmalı?
Kömür ve gaz ile çalışan enerji santrallerini modernleştirmenin getirileri arasında ilk akla gelenler arasında artan üretim, azalan salımlar...

Denge mi, kesinti mi?
Siemens'in yeni otomatik yük azaltma sistemi, enerji santrali arızalarında olası herhangi bir dengesizliği engellemek için ışık hızında devreye girebiliyor.