Capital'e abone olun.
'BU İNDİRİMİN FAYDASI YOK!'

'Bu indirimin faydası yok!'

Hükümet kanadından Merkez Bankası'nın faiz indirimine yönelik "yetersiz" açıklamaları geldi. İşte o açıklamalar...

Son Güncelleme: 20.01.2015

Hükümetten iki yetkili Merkez Bankası'nın bugünkü 50 baz puanlık faiz indirimine "yetersiz" değerlendirmesinde bulundu.  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş TCMB’nin faiz kararıyla ilgili Twitter hesabından açıklama yaptı.

İŞTE MERKEZ'İN FAİZ KARARI! TIKLAYIN!

Kurtulmuş mesajında, “TCMB kararı ile siyasi iradenin ekonomi vizyonuyla ayrışan konuma düştü. Hem politika faizinin hem de üst limitin daha fazla indirilmesi gerekirdi” dedi. Kurtulmuş devamında, “TCMB kararıyla büyüme, istihdam ve enflasyon hedeflerinin gerçekleştirilmesi maalesef zorlaşmıştır. TCMB’nin 0,5 puanlık faiz indiriminin Türkiye’nin büyüme hedeflerine ve reel ekonominin gelişmesine bir faydası yoktur” ifadelerini kullandı.

ZEYBEKCİ: İNDİRİMİ YETERLİ BULMUYORUM
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci de Merkez Bankası’ndan gelen indirim kararının yetersiz olduğunu söyledi. Zeybekci, “TCMB'nin bugünkü faiz indirimi tam bir indirim sayılmaz, bir sonraki toplantıya dair beklentimiz devam ediyor, indirimi yeterli bulmuyorum” dedi.  

Etiketler: merkez bankası,merkez bankası başkanı erdem başçı,Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci,hükümet,tepki,AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş,twitter

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER