Capital'e abone olun.
BÜYÜKLERİN GÖZÜ MERKEZDE

Büyüklerin gözü merkezde

Birçok markalı konut üreticisi son dönemde projelerini merkeze kaydırdı.

Son Güncelleme: 01.06.2014

Hepsi lüks kategoride yer alan bu konutlar, müşterilerine şehrin içinde seçkin bir yaşam vaat ederken, metrekare fiyatları ise 3 bin dolardan 8 bin dolara kadar çıkıyor. Önümüzdeki süreçte daha çok sayıda projenin merkezde konumlanması bekleniyor.

Uzmanlar bu durumu kentsel dönüşümün hız kazanmasıyla şehir merkezinde de arazilerin ortaya çıkmasına bağlıyor. Merkezde yapılan birçok projenin kârlılıkta da yatırımcı açısından cazip olduğunun altını çiziyorlar. Son dönemde büyük markalı konut üreticileri şehir merkezlerine yöneldi.

Tabloyu görmek için görsele tıklayın.
Ağırlıklı Ataşehir bölgesinde projeler yaparak büyüyen Ağaoğlu, bir süredir Bakırköy-Bahçelievler hattında projeler gerçekleştiriyor. Maslak da Ağaoğlu’nun yeni gözde merkezlerinden... Gayrimenkul sektörünün güçlü oyuncularından Tahincioğlu, yeni projelerinde merkezi lokasyonlara yöneliyor.

Tahincioğlu Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, toplu ulaşım noktalarına yakın olmayan hiçbir lokasyonda yer almayacaklarını söylüyor. Sektörün en büyük oyuncularından Aşçıoğlu da merkeze odaklanmış durumda. Hedef kitle olarak A plus gelir grubuna hitap ettiklerinin altını çizen Aşçıoğlu Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Aşçıoğlu, şu anda Ataköy’de bir proje yürüttüklerini bundan sonra da odaklarında Fulya, Beşiktaş ve Ataköy’ün olacağını ifade ediyor.

“Biz merkezci bir şirketiz” diye konuşuyor. Sadece bu üç şirket değil Nef, Emaar, MESA ve Sur Yapı’nın da aralarında olduğu çok sayıda şirket, şehrin en merkezi noktalarında projeler hayata geçirmek için adeta birbirleriyle yarışıyor. Uzmanlara göre büyükleri merkeze yönelten neden, kentsel dönüşümün hızlanmasıyla şehir merkezinde de yeni projeler için arazilerin ortaya çıkması. Ayrıca uzmanlar, merkezde yapılan birçok projenin hem imaj hem lokasyon bazlı daha büyük değer sunduğunun, kârlılıkta da yatırımcı açısından daha cazip olduğunun altını çiziyor.  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

 • Etiketler: Markalı konut,Konut projeleri,Ağaoğlu,MESA

  İsminiz:

  Yorumunuz:


  FOTO HABER