Capital'e abone olun.
DAR YAPI'DAN 1000 KONUT DAHA

Dar yapı'dan 1000 konut daha

Bu yıl 300-350 milyon dolarlık proje üreteceğiz diyor.

Son Güncelleme: 01.04.2010

1990’lı yıllardan itibaren inşaat sektöründe faaliyet gösteren DAP Yapı, Maltepe’de iki yeni kulenin inşaatına başladı.120 ve 140 metre yüksekliğinde, 212 konutu barındıran iki kule, Dragos'taki gibi yelken konseptinde olacak. Kuleler, binada yaşayanların dairelerine sandalla gelip gideceği bir gölet içinde yer alırken, aynı konsept dahilinde 5 bin metrekare açık ve kapalı alanlı sosyal tesis de inşa edilecek. 2011 yılında tamamlanacağı belirtilen projede iki kulenin ortasında yer alacak 13 katlı bina ise DAP Yapı’nın genel müdürlük binası olarak kullanılacak.
DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 2009'da krize rağmen Dragos Royal Towers'taki dairelerin yüzde 70'ini, Centro Futura'dakilerin ise yüzde 90'ını satmalarının, bu çapta bir proje için kendisini tetiklediğini belirtiyor. Türkiye’nin kaygan bir ekonomiye sahip olduğunu ve dengelerin sıklıkla değiştiğini belirten Yılmaz, sektörün cesur insanların cesur girişimleriyle ilerleyebileceğinin altını çiziyor.
2001 yılında Türkiye’de yine ciddi bir kriz yaşandığı sırada 100 bin metrekare satılabilir alanı olan 600 konutluk Şelale Evleri’ni yaparak bitirdiklerini vurgulayan Ziya Yılmaz, projelere finansmanı hazırlayarak başlamanın riskleri ortadan kaldıracağını dile getiriyor.

DAP YA­PI’DAN BU­TİK PRO­JE­LER

Bugüne kadar binlerce konut ve 14 bin 500 metrekare komple çarşı üretip satan DAP Yapı, halen inşaatı devam eden Dragos Royal Towers adlı projesini yıl sonunda tamamlayacak. Dünyanın en büyük krizinde satışa çıkan projedeki dairelerin metrekaresi 4 bin 650-6 bin TL fiyat aralığında olmasına rağmen daireler alıcısıyla buluşmakta zorlanmıyor. Projelerinin hitap ettiği segment (B+A), butik niteliğindeki DAP konseptini benimsiyor.
 Ziya Yılmaz, piyasada çok sayıda oyuncunun aktif olmasını ekonomi açısından pozitif bir gelişme şeklinde değerlendirerek, vatandaşlara “başladığı projeleri bitiren, rüştünü ispat etmiş müteahhitleri seçin” uyarısında bulunuyor. “Bin konutluk bir projenin üretiminde, yapılacak yatırımın en az yüzde 40’lık bölümünün kaynak temininden sonra üretime başlanmalı. Bundan sonra atılacak adım, satışa dayalı finansman modeliyle projeyi üretmek olmalı" diyor.

DRA­GOS RO­YAL’DE SON FIR­SAT
DAP Yapı’nın, gelecek için yaşam alanları oluşturma misyonuyla eskiden Bağdat Caddesi olarak anılan sahil yolunda, denize 92 adım mesafede inşa edilen Dragos Royal Towers, 4 rezidans bloktaki 212 daireden oluşuyor. Büyüklükleri 88-270 m2 arasında değişen 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 dairelerin fiyatları 412 bin TL’den başlayıp 1 milyon 630 bin TL’ye kadar çıkıyor. Benzerleri sadece Miami, New York ve Dubai gibi merkezlerde görülebilen projede dairelerin yüzde 70’i el değiştirmiş durumda. Son dairelerin satışı için devam eden kampanyada fiyat avantajları sunuluyor.
Rezidans hizmetleri dışında fitness center, açık/kapalı yüzme havuzları, tenis ve basketbol sahaları, yürüyüş/dinlenme alanları ve spa merkezinin bulunduğu projede Kınalı, Heybeli, Burgaz ve Büyükada’nın enfes manzarasına hakim dairelerde yaşamak isteyenler için çok cazip ödeme koşulları bulunuyor.

ÇEK­ME­KÖY’ÜN EN İYİ ÖDE­ME PLA­NI
DAP Yapı’nın Ocak 2008'de başlayıp Şubat 2009’da yaşama geçirdiği Centro Futura projesi, 6 katlı 7 blok ve 203 bağımsız rezidanstan meydana geliyor. Yeni İstanbul diye adlandırılan Sancaktepe’de inşa edilen projede, kalan son daireler için Çekmeköy bölgesinin en iyi ödeme kampanyası sunuluyor.   
  • 1
  • 2

  • Etiketler:

    İsminiz:

    Yorumunuz:


    FOTO HABER