Capital'e abone olun.
EN ÇOK PRİMİ ATAŞEHİR YAPACAK

En çok primi Ataşehir yapacak

Burak Gören, Kentplus markasını anlattı ve dergimizin sorularını yanıtladı.

Son Güncelleme: 01.01.2012

1995 yılında kurulan Emay İnşaat, konut sektöründe 'Kentplus' markasıyla yaptığı konut projeleriyle tanınıyor. Halen inşaatı devam eden Brandium Ataşehir'e odaklanan Emay, içinde 5 yıldızlı otel, 250 mağazalık AVM, rezidans ve home ofis bloklarından oluşan bu kompleks ile Anadolu Yakası'nın en prestijli projesi olmayı hedefliyor. Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Burak Gören, "Brandium Ataşehir ile müşterilerimiz şimdiden yüzde 30-40 prim yaptılar" diyor. Bugüne kadar Kentplus Ataşehir, Kentplus Mimarsinan, Kentplus Kartal, Kentplus Centrium, Kentplus Newport gibi projelere imza atan Emay İnşaat'ın gündeminde Brandium Ataşehir projesi var. Kentplus markasının gücünü de arkasına alan Emay inşaat, Brandium Ataşehir ile fark yaratmaya hazırlanıyor. içinde 250 mağazalık bir AVM, 2 home ofis bloğu, 3 rezidans bloğu ve 5 yıldızlı 340 odalı oteli olan proje, Ataşehir'i tepeden gören bir noktada yükseliyor. Markanın bütün projelerinin daha satış anında prim yaptığını söyleyen Emay İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Burak Gören, "Brandium, 2012'nin sonunda teslim edilecek. Geçen yıl satışa çıktık ve çok hızlı şekilde projenin yüzde 90'ını sattık. Bu projede de müşterilerimiz şimdiden yüzde 3040 prim yapmış durumda" diyor. Burak Gören, Kentplus markasını anlattı ve dergimizin sorularını yanıtladı:

Kentplus markası nasıl doğdu?
- Emay İnşaat olarak, kurulduğumuzdan beri devletin çeşitli kurumlarına 100'e yakın taahhüt işi bitirdik. Daha sonra İstanbul'da konut projelerine ağırlık vererek TOKİ ile hasılat paylaşımı konutlar yaptık ve satışını gerçekleştirdik. Bunun ilk ayağı Kentplus Ataşehir projesiydi. 3 etaptan halinde yaptığımız, 46 bloktan oluşan 2 bin 44 dairelik projenin çok kısa bir sürede satışını tamamladık. Hatta 1,5 aylık dönemde bin 500 daire satarak bence büyük bir rekor kırdık. Aynı anda 660 konuttan oluşan Kentplus Mimarsinan projemizi hayata geçirdik. Hızla satışını yaptığımız bu projeden sonra Kentplus Kartal projesini yaptık. İçerenköy Fındıklı'da yaptığımız Kent-plus Centrium projesi de 3 blokta 800 konuttan oluşuyordu. Daha sonra Kurtköy'de Kentplus Newport projesini yaptık. Bu şekilde konuttaki markamız Kentplus doğdu.

Rekor diye tanımladığınız satış rakamlarına ulaşmanızdaki sır neydi?
- Bunun en önemli sebebi projelerin ayaklarının yere basıyor olmasıydı. Henüz maket aşamasında çok hızlı bir satış gerçekleştirdik ve çok kısa bir sürede teslimatları yaptık. Yüzde 300 prim potansiyeline sahip bir projedir Kentplus Atakent. Belki de bu potansiyeldeki İstanbul'da tek projedir.  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

 • Etiketler:

  İsminiz:

  Yorumunuz:


  FOTO HABER