Capital'e abone olun.
İKİNCİ ELDE PRİM LİDERLERİ

İkinci elde prim liderleri

Türkiye’de en az 10 yıl daha inşaat sektörü kazanacak ve yatırımcılarına da kazandıracak.” İstanbul’da en fazla prim yapan ikinci el markalı konut projelerini bir araya getirdik.

Son Güncelleme: 01.12.2013

Terrace Fulya, Anthill, Bosphorus City, Uphill Court, Ağaoğlu My World... Oturumun başladığı bu markalı konut projelerinin en önemli özelliği yatırımcılarına her türlü yatırım enstrümanından daha fazla değer kazandırmaları oldu.

İnanlar’ın Terrace Fulya projesi, ilk satışa çıktığı tarihten bugüne kadar geçen sürede 5 kat prim yaptı. Ant Yapı’nın Bomonti’deki Anthill Residence’ı ise 3 yılda değerini iki katına katladı. İşte İstanbul’da en fazla prim yapan ikinci el markalı konut projeleri.

Türkiye’de en az 10 yıl daha inşaat sektörü kazanacak ve yatırımcılarına da kazandıracak.” Bu sözler, geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin en büyük halka arzlarından birini yapan Emlak Konut GYO’nun genel müdürü Murat Kurum’a ait. Şirketine ikincil halka arzda 3,2 milyar TL gelir sağlayan Kurum, konutta doğru projelere yapılan yatırımın sermaye piyasalarındaki çoğu araçtan daha kârlı olduğunu söylüyor.

Tabloyu görmek için görsele tıklayın.
Markalı konut projeleri arasında yaptığımız araştırma da Kurum’un sözlerini doğruluyor. Soyak’tan Sinpaş’a Ağaoğlu’ndan İnanlar’a kadar Türkiye’nin önde gelen inşaat şirketlerinin ürettiği markalı konut projeleri, yapılan yatırımın karşılığını fazlasıyla verdi.

Oturumun başladığı ikinci el projeler arasında lansman fiyatını 5’e katlayanlar bile bulunuyor. İstanbul Beşiktaş’ta yapımına 8 yıl önce başlanan İnanlar İnşaat’ın Terrace Fulya Projesi, son 3 yılda yüzde 260 prim yaptı.

Projenin lansman fiyatı ile bugünkü değeri arasında ise tam 5 kat fark var. Satışa ilk çıktığında metrekaresi 2 bin 900 lira olan Terrace Fulya projesi, aradan geçen 8 yılda değerini 5 katına çıkardı. Bugün, aynı projede dairelerin metrekare fiyatı 14 bin 200 liraya yükseldi.  

Etiketler: İnşaat,İstanbul,Konut projeleri,Yatırımcı,Markalı konut

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER