Capital'e abone olun.
KEMERBURGAZ YATIRIMCIYI CEZBEDİYOR

Kemerburgaz yatırımcıyı cezbediyor

Ece Kadıoğlu, şehir merkezi dışına yapılmaya başlanan konut projeleri ile Göktürk bölgesinin yıldızının parlamaya başladığını belirtiyor.

Son Güncelleme: 01.06.2012


Kemerburgaz ve Göktürk, kent merkezine yakınlığına rağmen orman içinde olması, temiz havası ve sakin yaşamı ile İstanbul’un son yıllardaki en popüler yerleşim yerlerinden... Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın geçtiğimiz aylarda İstanbul’da inşa edilmesi planlanan yeni şehrin, Kemerburgaz tarafında konumlanacağını açıklamasından sonra bölgeye olan ilgi arttı. Mesa’dan 216 Yapı’ya kadar birçok markalı konut üreticisi bölgede konut yapmak üzere yer arayışında. Bölgenin yatırımcıları çeken en önemli özelikleri de merkeze yakınlığı ve deprem konusunda güvenli bir bölge olması. Göktürk-Kemerburgaz, kent merkezine yakınlığı, sakin yaşamı ve orman havası ile son yıllarda üst gelir grubunun tercih ettiği popüler yaşam merkezlerinden biri. Başbakan’ın genel seçimler öncesinde açıkladığı, İstanbul’da kurulması gündemde olan yeni şehir ise bölgenin cazibesini daha da artırmış durumda. Bu cazibe artışında Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayrak-tar’ın planlanan yeni şehrin Istan-bul’un kuzeyinde, Kemerburgaz tarafında olacağını açıklamasının payı büyük. Bu açıklamanın ardından hem markalı konut üreticilerinin hem de yatırımcıların bölgeye olan ilgisi oldukça artmış durumda. TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş. Özel Projeler Departmanı Değerleme Uzmanı Ece Kadıoğlu, Istanbul’un kuzeyinde yer alan Göktürk-Kemerburgaz beldesinin gelişmekte olan yatırım bölgeleri arasında yerini aldığını söylüyor. Göktürk bölgesi, doğusunda Kemerburgaz ile komşu, kuzeyinde sulama göleti bulunan ve her yönden Belgrad ormanları ile çevrili olan bir yerleşim merkezi olarak dikkat çekiyor. İstanbul nüfusu tarafından son yıllarda birincil konut alanı olarak kullanılan Göktürk’te çok uzun yıllar gayrimenkul adına bir gelişim gözlenmediğine işaret eden Ece Kadıoğlu, şehir merkezi dışına yapılmaya başlanan konut projeleri ile Göktürk bölgesinin yıldızının parlamaya başladığını belirtiyor.
Tabloyu görmek için görsele tıklayın.

YATIRIMCIYI ÇEKEN 5 KRİTİK ÖZELLİK
1- Kent merkezine yakın olusu, hem de kent merkezinin kargaşasından ve trafiğinden arınmış olması.
2- İstanbul'a yapılması planlanan 3'üncü havaalanı için düşünülen yerin Kemerburgaz olduğunun açıklanması.
3- Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın İstanbul'da inşa edilmesi planlanan yeni şehrin İstanbul'un kuzeyinde Kemerburgaz yakınlarında olacağını açıklaması.
4- Deprem bakımından güvenli bir bölge olması.
5- Bahçeli ve sosyal donatıları olan çeşitli konut imkanları sunması.  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

 • Etiketler:

  İsminiz:

  Yorumunuz:


  FOTO HABER