Capital'e abone olun.
YENİ MASLAK KAĞITHANE OLACAK

Yeni Maslak Kağıthane olacak

Yeşildağ İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Erol Altan’la kentsel dönüşümün Kağıthane’de yarattığı fırsatlar üzerine sohbet ettik.

Son Güncelleme: 01.12.2013

İstanbul’un birçok bölgesi kentsel dönüşüm faaliyeti içinde... Kâğıthane’de Cendere Vadisi’ndeki eski fabrika bölgesi büyük inşaat şirketlerinin ilgi alanındayken, arkada kalan gecekondu bölgeside büyümekte olan şirketlerin radarında yer alıyor.

Buradaki ilk kentsel dönüşüm projesini gerçekleştiren Yeşildağ İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Erol Altan, bölgenin henüz yüzde 26’sının dönüştüğünü, geride 100 bin dairelik bir potansiyel olduğunu söylüyor ve “Burası dönüştüğünde harika lokasyonuyla Şişli’yi geçecek, yeni Maslak olacak” diye konuşuyor.

Önce Osmanlı'nın mesire ve eğlence yeriydi... Sonra Cumhuriyet döneminin sanayi alanı oldu. Son 40 yıldır yoğun gecekondulaşma ile merkezde bir taşra görüntüsü verdi. 2005 yılında Büyükşehir Belediyesi tarafından İstanbul'un kentsel dönüşüm alanlarından biri olarak seçilmesiyle ise Kağıthane’de yeni bir dönem başladı.

Ulaşım kolaylığı ve merkezi lokasyonuyla inşaat şirketlerinin gözdesi haline gelen ilçe, artık lüks rezidans, ofis ve AVM’leriyle çehresini tamamen değiştirerek, şehrin iş ve yaşam yükünü almaya hazırlanıyor.

Gecekonduların yoğun olduğu Talat Paşa mahallesi ve Gürsel mahallesinde arsa sahiplerini tek tek ikna edip birleştirerek, ada bazında bir kentsel dönüşüm projesine imza atan Yeşildağ İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanı Erol Altan, bölgede büyük bir potansiyel olduğunu düşünüyor. Kağıthane’nin halen yüzde 76’sının yenileme ve dönüşüm ihtiyacında olduğunu belirten Altan, “Bu da en az 100 bin daire eder” diye konuşuyor.  

Etiketler: Kentsel dönüşüm,İnşaat,Yeşildağ inşaat

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER