Capital'e abone olun.
DERİN VİZYON

Derin vizyon

2035, New York: Henry Poiret'in müşterileri onunla geleceğin sanal görüntülerini yaratması için birlikte çalışıyor.

Son Güncelleme: 01.12.2013

2035, New York: Henry Poiret'in müşterileri onunla geleceğin sanal görüntülerini yaratması için birlikte çalışıyorlar. Poiret şu anda, şimdi kendi holograf laboratuvarında bir enerji şirketinin okyanus yüzeyinin binlerce metre altında kurulacak bir fabrikasının işlevsel planlarının değerlendirmesini yapıyor.

Bundan yaklaşık 2,500 yıl önce, insanlar antik Yunanistan'daki Delphi'ye hacca giderlerdi ve orada kurban ettikleri keçiler karşılığında gelecekle ilgili kehanetler alırlardı.  Bugün ise insanlar sürüler halinde Henry Poiret'in Manhattan'daki laboratuarına akın ediyorlar ve kurban olarak da banka hesaplarının bir kısmını feda ediyorlar.

Tıpkı öncülleri gibi onlar da gelecekte neler olacağı veya neler olabileceği hakkında öngörüler alıyorlar yani bir anlamda geleceğe kısa bir süreliğine de olsa bir göz atmış oluyorlar. Ancak arada önemli bir fark var: Poiret'in Kristal Küresi'ndeki kehanetleri gerçeğe çok daha yakın ve anlaşılmaları da çok daha kolay.

Poiret biryandan omzundaki havluyla telaşla koşuştururken diğer yandan da sekreterine, "Bobby, Bay Barlow'a içecek bir şeyler ver, benim acilen hemen duş almam gerekiyor" diyor. "Çok uzun sürmeyecek, sadece üzerimdeki tuzu sabunlu suyla yıkayarak temizleyip çıkacağım".

Bobby, attığı her adımda sarı parlak kostümünü hışırdatarak kahve makinasına doğru ilerlerken, Peter Barlow ise oturduğu yumuşak deri koltuğun içine iyice yerleşmekle meşguldür.

Barlow, endüstrinin, Poiret'i ve ajansını bir hayli 'tuhaf' olarak gördüğünü gayet iyi biliyor, ancak bu durum yine de onun şirketine iş vermesine engel olmadı. Çünkü geleceğin görüntülerini eski bir bilim adamı olan Poiret kadar, kendi holografi laboratuarında gerçeğe yakın gösterebilecek başka birini bulması çok zordu.  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5

 • Etiketler: Poiret,gelecek,şirket,elektrik,Sanal görüntü

  İsminiz:

  Yorumunuz:


  FOTO HABER