Capital'e abone olun.
İKİNCİ HAYAT

İkinci hayat

Müzmin hasta Ambrose Turner, kardiyolog Sheile Shelby onun "dosya”sını kendi bilgisayarına indirirken dünya nüfusunun büyük bir kısmının yok olduğu bir dönemde kendisinin 40 yıllık suni bir koma döneminden sağ çıkmasını sağlayan olaylar zincirini anlatıyor.

Son Güncelleme: 01.08.2014

2060 Bu aslında bizim 2013 güz sayımızda tanıştığınız Ambrose Turner'ın hikayesinin devamı. Bu bölümde biyonik bir kurtla karşılaşmasının ardından Turner, son 40 yılını suni komada geçirdiği bir hastanede gözünü açıyor. Kardiyoloğu Dr. Sheile Shelby, kendisine onu yeniden hayata döndüren teknolojileri izah ediyor ve bütün insanların nereye kaybolduğunu açıklıyor.

Buna bir deja vu anı demek yetersiz bir ifade olurdu. Daha önce hiç görmediğim tarz bir hastane olan bu yerden taburcu olmamın üstünden sadece birkaç gün geçti. Ama durun ben hastaneler hakkında zaten ne bilirim ki? Onlar hakkında en son okuduklarım bile 40 yıl öncesine dayanıyor.

2020 yılındaki kazanın öncesine, sürücüsüz bir kamyonun buzlu bir virajda kontrolünü kaybederek kullandığım arabaya çarpmasının öncesine, aracımın gösterge panosunun hava yastıklarını patlatarak çenemi parçalamasının öncesine, gözümün karararak kendimden geçmemin öncesine...Tam 40yıl boyunca hayata bir pamuk ipliğiyle tutundum. 2020 yılındaki tedavilerden sonra, rehabilitasyonların ardından taburcu edildim.

Yanımda eski iş arkadaşım Zeppy ile birlikte İskoçya'nın boş sokaklarını arşınlıyor ve altında bizim fabrikanın uğuldadığı çayırlıklardan geçiyordum ki bir şeyin göz ucuyla bizi izlediğini hissettim. Dönüp baktığımda karşımda üç metreden kısa mesafede büyük bir gri kurt olduğunu gördüm. Onun yaratık zekası benim yüzüme odaklanmıştı. Zeppy, "Sadece biyonik bir güvenlik sistemi" diyerek beni uyardı. Ancak bu şok benim için çok fazlaydı...  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

 • Etiketler: Ambrose Turner,yeniden canlandırılma, Robotik sistemler

  İsminiz:

  Yorumunuz:


  FOTO HABER