Capital'e abone olun.
YAPI KİMYASALLARINDA TEKNİK ÇÖZÜMLER

Yapı kimyasallarında teknik çözümler

Teknik Çözüm, 15 yılı aşkın bir süredir projelerini başarıyla yürütüyor.

Son Güncelleme: 01.06.2010

Teknik Çözüm, Adana’da 15 yıldır inşaat firmalarına teknik danışmanlık yapıyor. Henkel, Basf ve YKS gibi yapı kimyasalları üreten ve pazarlayan şirketlerde uzun yıllar yöneticilik yapan şirket ortağı Tayfur Sarıaslan, “Araştırma ve analizlerimiz doğrultusunda inşaat sektöründe bilinçli malzeme kullanımını, doğru uygulama yöntemlerini müteahhitlere ve ustalara aktarıp, sağlam ve pratik çözümler üretmelerini sağlayarak ciddi bir boşluğu dolduruyoruz” diyor.
Endüstriyel zemin kaplamaları, epoksi, poliüretan, yüzey sertleştirici, spor salonlarına pvc kaplama uygulamaları da yapan şirket, bunun yanında mağazalardaki dekoratif zemin kaplama uygulamalarını da titizlikle yerine getiriyor.
“Gerek satış-pazarlama gerekse uygulama konusundaki teknik yeterliliğimiz bize iyi bir isim ve piyasada önemli bir yer sağladı” diyen Tayfur Sarıaslan şöyle devam ediyor: “Her ne kadar kimya mühendisliği inşaat sektörüne uzak görünse de son yıllarda inşaat sektöründe yapı kimyasalları artık vazgeçilmez bir unsur haline geldi. Bu vesile ile işin kimyasını inşaat mühendislerinden daha iyi kavrayabilme yetisi, başarılı olmamızın temelinde yatıyor. Çünkü yapı kimyasallarının içyapılarını biliyoruz. Bu ürünler henüz yapı kimyasalları olarak yaygınlaşmadan önce Sika ya da YKS ismiyle aranırdı. Kimya mühendisi olarak bu işe soyunduğum yıllarda başka kimse yapı kimyasalları alanında çalışma yapmıyordu. Sektörde ilk olmanın avantajını yıllarca kullandık.”
Teknik Çözüm, sektörde perakende, toplu satış ve uygulama projeleri dikkate alındığında inşaat firmalarına, şantiyelere, ustalara hitap ediyor. Uygulaması dikkat ve tecrübe isteyen tipte özel ürünleri satarken müşteriye uygulama yönüyle destek veriyor. Ayrıca malzemeyi uygulamayla birlikte paket halinde de satıyor. Satışı ve uygulamayı bir arada sunmanın avantajını kullanan şirketin bayiliğini yaptığı firmaların ayrıca uzman uygulayıcı bayiliği hizmetini de veriyor olması ona artı bir puan daha kazandırıyor.
Yurtiçinde birçok önemli projeye imza atan Teknik Çözüm, fabrikalardan alışveriş merkezlerine, satış mağazalarına kadar geniş bir alanda hizmet veriyor. LG mağazaları, Mudo Adana, Mersin, Konya, Denizli, Trabzon mağazaları, Uptown Adana, Gaziantep ve İzmir mağazaları, Temsa Global, İskenderun Demir-Çelik, Atakaş, Tosyalı Grubu gibi müşterilerinin zemin kaplama uygulamaları şirketin başarı ile bitirdiği projeler arasında.
Satışla birlikte uygulamalı olarak yaptıkları işlerden ötürü, sadece satış odaklı çalışan firmalara göre karlılık oranlarının yüksek olduğunu vurgulayan Tayfur Sarıaslan, “Ağırlığımızı uygulamalı projelere yoğunlaştırıyoruz. Çünkü rekabet çok arttı, piyasada benzer ürünler fazlasıyla üretiliyor ama biz yine de kalitesine inandığımız ürünlerden vazgeçmiyoruz. Fiyat odaklı değil, kalite odaklı ürünler tercih ediyoruz, zaten müşterilerimiz artık bize çok fazla fiyat sormuyorlar. Önerilerimiz doğrultusunda kaliteli ürün kullanmaktan yanalar” diyor.
  

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER