Capital'e abone olun.
ÜNLÜ AİLEDEN ŞAŞIRTAN KARAR!

Ünlü aileden şaşırtan karar!

Petrol yatırımlarını elden çıkartacaklar

Son Güncelleme: 23.09.2014

ABD'nin petrol zengini ailelerinden Rockefeller Ailesi, petrol, kömür ve benzin yatırımlarını elden çıkartıp temiz enerjiye yönelme kararı aldı. Rockefeller Kardeşler Vakfı (Rockefeller Brothers Fund), iklim değişikliğine karşı oluşturulan bir hayırseverler grubuna katılma kararı aldı.

NE KADARLIK YATIRIM KAYACAK?

Söz konusu hayırsever grup, fosil yakıtları ile ilişkili toplam 50 milyar dolarlık yatırımı, çevreye duyarlı alanlara kaydırmayı hedefliyor. Rockefeller Kardeşler Vakfı'nın yöneticisi Stephen Heintz, fosil yakıtlarından geri çekilmelerinin, aile servetinin kurucusu John D. Rockefeller'in de arzu edeceği bir şey olduğunu söylüyor. Heintz, ''Eğer günümüzde yaşıyor olsaydı, geleceği gören akıllı bir işadamı olarak, fosil yakıtlarını bırakıp temiz ve yenilenebilir enerjiye yönelirdi'' diye konuştu. Rockefeller ailesi vakfı, 1940 yılında John D. Rockefeller'ın iki oğlu tarafından kuruldu. 31 Temmuz 2014 tarihi itibarıyla vakfın yatırımlarının toplam varlığı 860 milyon dolar olarak bildiriliyor.

İŞTE AİLEDEN BİRİ GİBİ ÇALIŞAN 10 YÖNETİCİ! TIKLAYIN...  

Etiketler: Rockefeller Ailesi,Rockefeller,petrol zengileri,petrol zengini aileler,zengini aileler,yatırım,Enerji,temiz enerji

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER