Capital'e abone olun.
17 NİSAN TARİHİ NEDEN ÇOK ÖNEMLİ

17 Nisan tarihi neden çok önemli

Giderek artan bir şekilde birbirine yakınlaşan iki toplum arasındaki resmi sınırların kalkmasının çok önemli bir sembolik anlamı var.

Son Güncelleme: 01.04.2011YENİ VİZE UYGULAMASI
Rusya- Türkiye arasındaki dolaşımı kolaylaştıran yeni vize uygulaması 17 Nisan'da yürürlüğe giriyor. Giderek artan bir şekilde birbirine yakınlaşan iki toplum arasındaki resmi sınırların kalkmasının çok önemli bir sembolik anlamı var.

BU YIL RUS TURİST SAYISI ARTACAK Vizenin kalkması, her iki ulusun birbirine daha fazla güvenmesi, işbirliklerine daha açık olması demek. 16¬19 Mart'ta Moskova'da düzenlenen MITT Turizm Fuarında görüştüğüm özel sektör ve kamu temsilcileri, 2011'de Rusya'dan ülkemize gelecek turist sayısının 3, 5 milyonu aşmasını beklediklerini dile getirdi.

TÜRK TURİZMCİLERİN GÜCÜ Fuarda sohbet etme fırsatı bulduğum, LykiaGroup Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Silahtaroğlu Baykal, Batılı tur operatörlerinin Rusya'da canla başla çalışmalarına rağmen pazara girmekte çok zorlandıklarını belirtti. Türkiye, bölgeye çok erken yatırım yaparak kendisine sağlam bir yer elde etmeyi başarmış. Rusya'yı "dev bir insan madenine" benzeten Zeynep Silahtaroğlu, Rus turistlere en iyi koşulları sunmak için sürekli çalıştıklarını, her segmente göre özel paketler hazırladıklarını vurguluyor.

  

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER