Capital'e abone olun.
3,5 MİLYON KİŞİYE DOKUNDU

3,5 milyon kişiye dokundu

Vodafone Türkiye, eğitime büyük yatırım yapıyor.

Son Güncelleme: 01.06.2011

Vodafone Türkiye Pazarlama İletişimi Bölüm Başkanı Gizem Keçici'den aldığım bilgiye göre Vodafone Vakfı, 2007'den bu yana 8 milyon TL'lik yatırım yapmış. Projeler çok etkileyici sonuçlar elde etmiş.

BİLGİSAYAR KULLANIMINI ÖĞRETİYOR
Rakamlar çalışmaların 3,5 milyondan fazla insanın hayatına dokunduğunu ve çok etkileyici sonuçlar elde edildiğini ortaya koyuyor. 2007'de başlatılan "Bilgisayar Bilmeyen Kalmayacak" projesi kapsamında İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Kocaeli, Diyarbakır, Şırnak ve Siirt başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanından gençlere internet üzerinden Avrupa Bilgisayar Yeterlilik Sertifikası eğitimi verilmiş. 3 yılda 1 milyonu aşkın kullanıcıya ulaşılmış.

OKUL ÖNCESİ EĞİTİME DESTEK

Ülkemizdeki okul öncesi eğitim oranının yüzde 24'ten yüzde 39'a çıkmasına katkı sağlayan "İlk Adım" programı için önemli işbirlikleri yapılmış. 2007'den bu yana Milli Eğitim Bakanlığı desteği ve AÇEV işbirliğiyle faaliyete geçirilen "Güneydoğu Anadolu Yaz Anaokulları ve Aile Eğitim Programı" ve "Bugün Çocuğunuzun Yarını" programları 2009'da "İlk Adım" çatısı altında birleştirilmiş. Uygulama yapılan illerde, okul öncesi eğitimde okullaşma oranı tüm Türkiye'de yüzde 50,8 iken bugün yüzde 67'lere erişmiş.
  

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER