Capital'e abone olun.
BAĞDAT CADDESİ'Nİ AVUÇ İÇİNE SIĞDIRDI

Bağdat Caddesi'ni avuç içine sığdırdı

Mekanlar ve haritalama üzerine odaklanan web siteleri ve mobil uygulamalar son dönemde oldukça popüler hale geldi.

Son Güncelleme: 01.03.2012

MOBİL APLİKASYONDA BİR İLK
Bu uygulamalar arasında iCadde bir reklam lokasyonu olarak da başarılı bir uygulama olarak öne çıkıyor. iCadde, İstanbul Anadolu Yakası'nın merkezi Bağdat Caddesi'ndeki mağaza, restoran, banka, doktor, avukat gibi akla gelebilecek tüm mekan ve ofislerin iletişim detaylarını, harita üzerindeki yerlerini ve yol tariflerini kullanıcıların erişimine sunuyor.

DİJİTAL DOĞANLAR
Mobil aplikasyon sektöründe bir "ilk" olan bu uygulamanın yaratıcısı Hasan Orçun Şentürk, çıkış noktalarını şöyle açıklıyor: "Caddenin çok kapsamlı bir rehberini oluşturarak kullanıcılara yol gösterecek bir iPhone uygulaması yaratmayı amaçladım. Çünkü nüfusumuzun yüzde 50'sinin 'dijital doğanlar' olarak adlandırıldığı günümüzde, artık harita açılmıyor, yol sorulmuyor. Herkes her ihtiyacı için önce elindeki akıllı telefona bakıyor."

REKLAM MECRASI
Şentürk, uygulamanın tüketiciler için kullanışlı olmasının yanı sıra reklamverenler için de bir fırsat olduğunu belirtiyor. "Mobil mecralarda aylık reklam görüntülenme sayısı 100 milyonu geçiyor. Görüntülenen bu reklamlarda en yüksek tıklanma oranı yüzde 68 oranla iPhone'da. iCadde reklamverenlere İstanbul'da yaşayan orta sınıf ve üstü, 15-55 yaş arası homojen bir hedef kitleye erişim imkanı sağlıyor. Reklamı lokalleştirme şansı veriyor" diyor.
  

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER