Capital'e abone olun.
BU YIL 10 TURİZM MARKASI TÜRKİYE'YE GİRECEK

Bu yıl 10 turizm markası Türkiye'ye girecek

Şu anda dünya üstünde herhangi bir marka yer seçecekse ilk 3 tercih arasında Türkiye'nin mutlaka yer alması gerektiğini savunuyor.

Son Güncelleme: 01.05.2012

ÖMER İSVAN Sirvotel Yönetim Kurulu Başkanı

Ömer isvan, sadece Türkiye'de değil dünyanın birçok noktasında turizmde marka ve yatırımcıyı biraraya getiren bir iş modelinin ilk uygulayıcısı oldu. Kariyerine üniversite eğitimini aldığı Londra'da başlayan isvan, eğitimi sonrasında birçok uluslararası şirkette otel yöneticiliği yaptı. 25 yıl önce de Londra'da Servotel'i kurdu. Otel işletmeciliğinde Avrupa'da öncülük yapmak için Servotel'i hayata geçirdiğini belirten isvan, işletme işinin zaman içinde yatırım danışmanlığına dönüştüğünü söylüyor. "Doğru otelin doğru konseptte, doğru tasarımcılarla yapılmasından marka seçimine, marka pazarlıklarından markanın projeye entegrasyonuna kadar birçok alanda çalışma yapıyoruz" diyor. Bugüne kadar 42 ülkede faaliyet gösterdiklerini ve Türkiye'nin çalışmaya başladıkları 36'ncı ülke olduğunu anlatan isvan, "Biz ağırlıklı Doğu Avrupa, Orta Asya, Ortadoğu ve Akdeniz çanağında iş yapıyoruz. İstanbul da bu bölge içinde tam merkezde yer alıyor. Global arenada Servotel olarak bizi birçok yerde bu işin lideri olarak tanımlıyorlar. Global arenada know how veren birinin Türkiye menşeli olması güzel birşey" diye devam ediyor. Türkiye'de karma projelerle ön plana çıkan Servotel, son 10 yılda Kanyon, istinye Park, Trump Towers, Sapphire, Maçka Kempinski, Ataköy Sheraton, Kemer Golf and Country Clup gibi birçok projeye imza attı. Şirket son olarak da dünyanın en lüks otel gruplarından biri olan Mandarin Oriental Group'u Astaş Holding'le biraraya getirerek grubun Bodrum'da otel açmasını sağladı. İsvan, yabancı yatırımcıların Türkiye'ye ilgi göstermeme gibi bir lükslerinin olmadığını düşünüyor. Şu anda dünya üstünde herhangi bir marka yer seçecekse ilk 3 tercih arasında Türkiye'nin mutlaka yer alması gerektiğini savunuyor. "Yer almıyorsa o marka ödevini yapmıyordur" diyor.

iSTANBUL'A BÜYÜK iLGi
İsvan'ın verdiği bilgiye göre bu yıl içinde en az 10 önemli turizm markası Türkiye pazarına girecek. isvan, bu konudaki beklentilerini de şöyle dile getiriyor: "Şu anda en azından bizim işin içinde olduğumuz ya da evliliği kurguladığımız 10 marka Türkiye'de proje gerçekleştirecek. Bu yatırımlar ağırlıklı istanbul ve Antalya dışındaki kıyı şeridinde olacak."
  

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER