Capital'e abone olun.
BÜYÜMENİN YÜZDE 70'İ DİJİTALDEN

Büyümenin yüzde 70'i dijitalden

Geçtiğimiz ay pazarlama iletişiminin en önemli etkinliklerinden biri Social Media Weeks'di.

Son Güncelleme: 01.03.2011


SOSYAL MEDYA HAFTASI

Geçtiğimiz ay pazarlama iletişiminin en önemli etkinliklerinden biri Social Media Weeks'di. İstanbul'da da dünyanın birçok mega şehriyle eş zamanlı olarak sosyal medya etkinlikleri gerçekleştirildi. Çeşitli seanslarda sosyal medyanın nasıl kullanılması gerektiği tartışıldı.

SONUÇTAN MEMNUN
Türkiye'deki etkinliklerin kapsamını ve gücünü, ana sponsor McCann Ericksson'ın ajans başkanı Tankut Karahan'la konuştum. Karahan, Türkiye'de ilk kez düzenlenen organizasyonun sonuçlarından memnun. "Beklediğimizden daha iyi bir performans sergilendiğini söyleyebilirim. 5 gün boyunca her seansta çok iyi bir ortalama tutturduk" diyor.

EKSEN KAYMASI
Türkiye'de medyanın belli bir ekseninin sosyal medyaya kaydığını belirten Karahan, "Bu böyle devam edecek. Sosyal medya, tüm medya mecralarından daha hızlı büyüyor. Bunun içinde ne kadar hızlı ve doğru şekilde olursak faydası olur diye düşünüyoruz" diye konuşuyor.

DİJİTALİN ROLÜ

Bu gelişmeler yaşanırken McCann Ericksson da kendini yeniden yapılandırıyor. Karahan, son 2 yıldır dijital reklamcılığa özel bir önem verdiklerini kaydediyor. Bunun sonuçlarının büyümelerine nasıl yansıdığını da şöyle anlatıyor: "2010 yılında yüzde 22 oranında büyüme gerçekleştirdik. Bu rakamın neredeyse yüzde 70'i dijitale yönelmemizden kaynaklandı. Toplam gelirlerimizin yüzde 20'sinin üzerindeki pay sadece dijital işlerden geliyor. Bu oranın da giderek artacağını düşünüyoruz."
  

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER