Capital'e abone olun.
DEĞİŞİM DÖNEMİ BAŞLATTI

Değişim dönemi başlattı

Henkel Türkiye ve Mısır kozmetik ve kişisel bakım genel müdürü Ortadoğu ve kuzey Afrika satış direktörü

Son Güncelleme: 01.07.2009

Hasan Alemdar, sadece Türkiye’de değil global anlamda da sorumluluk alan bir yönetici. Kariyerinde bu noktaya ulaşmasında yurtdışı eğitiminin ve iş deneyimlerinin büyük payı var. Şu an Henkel Türkiye ve Mısır’da kozmetik ve kişisel bakımdan sorumlu genel müdürlüğün yanı sıra Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinin de (MENA) satış direktörlüğünü yürütüyor. Henkel bünyesinde 17’nci yılını dolduran Alemdar, kariyerine başlamadan önce de önemli bir eğitim sürecinden geçti. 9 Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi’nden mezun oldu. Ardından İngiltere Birmingham Üniversitesi’nde işletme bölümünü bitirdi. Aynı okulda MBA yaptı.  1992 yılından bu yana da Henkel’de.
Henkel’de çok farklı departmanlarda görev alan Alemdar, kariyerine en büyük katkıyı sağlayan deneyim hakkında şunları söylüyor: “1999-2002 yılları arasında Henkel’in Düsseldorf’taki merkezinde, global hesap müdürü olarak çalıştım. Ayrıca Henkel’in dünya genelindeki çok büyük 4 müşterisinin dünya sorumlusuydum. Uluslararası bir şirketin merkezinde bulunmak çok önemli bir tecrübe.”
2002 yılında Türkiye’de kozmetik bölümünün genel müdürü olan Alemdar, buna ek olarak 2004’te Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinin satış direktörlüğünü de yürütmeye başladı. 2008’de Henkel Mısır’ın da kozmetik bölümünün genel müdürü oldu. Alemdar, bundan sonrası için sorumlu olduğu coğrafyanın genişletilmesini bekliyor. Odağında ise tüm pazarlarda krizi fırsat bilip markalarının pazar payını artırmak ve Mısır’da yeniden yapılandırmayı gerçekleştirmek var.   

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER