Capital'e abone olun.
ENGEL ÇIKINCA İCAT ÇIKAR

Engel çıkınca icat çıkar

Yarışma, finans sektörüne yenilikçi ve yaratıcı fikirler kazandırmak amacıyla yola çıkmış.

Son Güncelleme: 01.05.2012

GENÇLERE YÖNELİK YARIŞMA
6 Nisan’da, Türk Ekonomi Bankası’nın (TEB) bu yıl beşincisini düzenlediği “TEB Akıl Fikir Yarışması”nın ödül töreni vardı. Üniversite öğrencilerine ve genç profesyonellere açık olan yarışma, finans sektörüne yenilikçi ve yaratıcı fikirler kazandırmak amacıyla yola çıkmış. Bu yılki seçici kurulda ben de yer aldım. TEB Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Canevi, TEB Genel Müdürü Varol Civil ve TEB İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Nilsen Altıntaş’ın tüm aşamalarda, projenin başında olduğuna tanık oldum.

GENİŞ KATILIMLI PROJE
Varol Civil’in “Gişedeki çalışanımızdan güvenlik görevlisine ve yöneticilerimize kadar her kademede görev alan tüm çalışanlarımızı birer mucide dönüştüren ve hedefe giden yolda önüne hep engeller çıkar, o zaman icat çıkar” diye özetlediği proje tam bir sürdürülebilirlik örneği. Nilsen Altıntaş’ın verdiği
bilgiye göre bu yıl başvuru sayısı iki kat artmış. TEB’e 5 yılda 49 bin fikir gelmiş. Bu fikirlerden bir kısmı uygulanarak olumlu sonuçlar elde edilmiş. Bu yıl, başvuru sayısı 7 bin 50 rakamına ulaşmış. www.icatcikar.com internet sitesini 103 farklı ülkeden 181 bin kişi ziyaret etmiş.   

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER