Capital'e abone olun.
HEDEFİNDE YAKIN COĞRAFYA VAR

Hedefinde yakın coğrafya var

TEB Portföy ve TEB Özel Bankacılık olarak yakın coğrafyada bölgesel bir ağırlık kazanma hedefinde olduklarını söylüyor.

Son Güncelleme: 01.09.2009

Hem TEB Portföy Genel Müdürü hem TEB Özel Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olan Ömer Yenidoğan, kariyeri boyunca çok önemli deneyimler elde etti. TEB Portföy’e genel müdür olduktan kısa bir süre sonra TEB Portföy’ü, ABN Amro Portföy’le birleştirme sürecine liderlik etti. TEB Özel Bankacılık’ın sorumluluğunu aldığında, yeniden yapılandırma sürecini yönetti. Yenidoğan’la kariyer öyküsünü ve gündemini konuştum.
Yenidoğan, TEB Portföy ve TEB Özel Bankacılık olarak yakın coğrafyada bölgesel bir ağırlık kazanma hedefinde olduklarını söylüyor.
Grup olarak küresel kriz döneminde her iki iş koluna ciddi yatırım yaptıklarını ifade ediyor ve ekliyor: “Müşterilerimizin varlıklarının yönetilmesiyle, finansal ihtiyaçlarının karşılanması konusunda uluslararası standartta bir platform oluşturduk. Pazardaki önemli oyunculardan olmaya devam edeceğiz.”
Yenidoğan’ın gündeminde, özellikle TEB Portföy’de 2009 son çeyrekte çok farklı yatırım stratejilerine sahip Anapara Korumalı/Garantili Fonlar ve Türkiye’de bir ilk olacak olan BRIC (Brezilya-Rusya-Hindistan-Çin) fonunu çıkarmak var. Özel bankacılıkta ise varlık yönetimi konusuna daha fazla konstrantre olacaklarını belirtiyor.
  

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER