Capital'e abone olun.
HEDEFTE 5 MİLYAR DOLAR VAR

Hedefte 5 milyar dolar var

"Yönlendirmeye çalıştığımız pazar, gerçekten çok büyük ve önemli. Ben bunun bilincindeyim"

Son Güncelleme: 01.03.2011YENİ BAŞKAN ÖZKAN
Ogilvy Ülke Başkanı Aytül Özkan, artık Reklamcılar Derneği'nin yeni başkanı. Kısa bir süre önce Yiğit Şardan'dan boşalan koltuğa oturan Özkan'la göreve gelir gelmez buluştum. Hem duygularını hem gündemini öğrendim. Öncelikle belirteyim Özkan, bu görev için oldukça heyecanlı.

BÜYÜME DÖNEMİ Global krizin etkilerini azalttığı, büyümeden daha çok bahsedilen bir dönemde dernekte sorumluluğu devraldığını ifade eden Özkan, "Yönlendirmeye çalıştığımız pazar, gerçekten çok büyük ve önemli. Ben bunun bilincindeyim. Yönetim kurulundaki arkadaşlarım da bilincinde. 2015 yılında 5 milyar dolarlık bir pazar yaratmayı hedefliyoruz" diyor.

GÜNDEMDEKİ KONULAR Birçok büyük proje yürüteceklerini de belirten Özkan, bunlarla ilgili de şu bilgiyi veriyor: "AB'ye uyum yasaları, ilaç reklamları ve örtülü reklamla ilgili çalışmalar gerçekleştireceğiz. İlaçta reklamın olmaması üzücü. Bu konuda olumlu adımlaratılacağını ümit ediyoruz. Ancak odağımız sektörün büyümesi olacak. Bunu gerçekleştirmek için de tüm kuruluş ve meslek örgütleriyle yakın çalışacağız. Reklamvereni, üreticiyi ve tüketiciyi doğru platformda buluşma konusunda yüreklendireceğiz."
  

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER