Capital'e abone olun.
"İLK KARİYER GENEL MÜDÜRLÜKLE SONUÇLANMAZ"

"İlk kariyer genel müdürlükle sonuçlanmaz"

“Evrensel doğru tek, o da her şirkete performans yönetimi gerekiyor”

Son Güncelleme: 01.09.2010

Hakan Alp, bankacılık sektörüne yönetici yetiştirmesiyle bilinen yönetici okulu Finansbank’ın insan kaynaklarından sorumlu genel müdür yardımcısı. Edindiği tüm deneyimlerden yola çıkarak, “Evrensel doğru tek, o da her şirkete performans yönetimi gerekiyor” diye konuşan Alp’le gündemini konuşmak üzere bir araya geldik.
Kariyer hedefini, “Bugüne kadar yaptığım güzel işlerin üzerine daha iyilerini eklemek” sözleriyle ifade eden Alp, neden genel müdürlük hedefleyemediğini ise şöyle açıklıyor: “İnsan kaynakları Türkiye’de iş dışı olarak görülen bir alan. İnsan kaynakları kariyerinin genel müdürlükle sonuçlanması çok da mümkün değil.”
Gündemlerinde banka olarak büyüme olduğunu söylüyor ve devam ediyor: “Son yılların hızlı büyüyen ve bu büyümeyi de kâr rakamlarıyla sürekli kılan bir yapı olarak büyüme gündemimizi korumaya devam ediyoruz. Performans yönetimi çok önemli. Performans yönetimi, şirketlerin başarısını sürekli kılan, şirketleri birbirinden ayıran en temel konu. Ve performans yönetiminin bu şirketin damarlarındaki en önemli parçalardan biri haline gelmesi için yoğun bir şekilde çaba göstermeye devam ediyoruz.”
Çalışanların gelişiminin kendileri için her zaman ön sıralarda yer alan bir konu olduğunu ifade eden Alp, çalışan bağlılığı ve çalışan memnuniyeti için uğraştıklarını söylüyor ve ekliyor: “Amacımız memnuniyetini artırıp bunun iş sonuçlarına yansımasını sağlamak.”   

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER