Capital'e abone olun.
İSTANBUL DIŞINA AÇILACAĞIZ

İstanbul dışına açılacağız

Terrace Plus projemiz, stajyerlik eserimiz olacak.

Son Güncelleme: 01.08.2012

SERDAR İNAN / İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı
İnanlar inşaat, sektörün en köklü şirketlerinden, Toplam 47 yıldır sektörde olan şirket, bugüne kadar toplam 220'nin üzerinde inşaat projesi tamamladı, inanlar inşaat, şu anda da satışı ve geliştirmesi devam eden 10'a yakın proje üzerinde çalışıyor, Şirket sahibi Serdar inan, devam eden projelerin toplam maliyetinin 520 milyon TL olduğunu belirtiyor ve bu projeleri şöyle anlatıyor: “Kartal'da Aslı Bahçe, Esenyurt'ta Terrace Mix, Halkalı'da Terrace Tema, Sarıyer'de Terrace Doğa, Plus ve Vadi, Feriköy'de Terrace FERİ projeleri satışta olan projelerimiz, Bu projelerin inşaatı başladı, hatta Terrace Feri'de yaşam da başlamış durumda." Sadece bu kadar da değil,,, inan, ayrıca açıkladığı 21 'inci yüzyıla damgasını vuracak projeler olarak nitelendirdiği 3 “altınçağ" projesine 4 yeni proje ile ilave yapacağını söylüyor, inan, “Bildiğiniz gibi toplamda 21 adet olacağını açıkladığım altınçağ projelerimizden ilk 3'ü olan Tac-i istanbul, Marmara Ring ve HavvAda'nın lansmanlarını yaptım, Ayrıca istanbul'da hayata geçirmeyi planladığım bir gökdelen projem var, geliştirmeye devam ediyorum, istanbul dışında Antalya ve izmir gündemimde, Antalya'da proje geliştirip yurtdışına satabilirim, izmir ise büyük bir atılım yapacak, Bodrum da ilgimi çekiyor" diyor, inşaat sektörü 2010 yılında yüzde 17. 2011 'de yüzde 10 büyüdü, Bu yıl ise sektörün yüzde 6-7 civarında bir büyüme yaşayacağı tahmin ediliyor. Son 2 yıla oranla bu yıl sektörün büyüme hızında bir miktar azalma olduğunu doğrulayan inan, ancak yeni çıkan Mütekabiliyet Yasası ile
toparlanmanın başlayacağını ifade ediyor, Kendilerinin de bu yıl beklentilerin üzerinde satış yaptıklarını anlatıyor, Gelecek 5 yıla ilişkin planlarını da şöyle paylaşıyor: “Henüz kendimizi stajyerlik eserimizi dahi yapmamış olarak görüyoruz. Terrace Plus projemiz, stajyerlik eserimiz olacak. 2022'de kalfalık, 2032'de de ustalık eserimizi yapacağız. Ustalık eserimiz bir taşını dahi oynatamayacağınız bir proje olacak."


FİLM SENARYOSU YAZIYOR
Serdar inan, edebiyata, özellikle de şiire büyük ilgi duyuyor. İlk şiir kitabını 1996 yılında yazdı, Basılmış 5 kitabı bulunuyor, Genellikle ya sabah çok erken saatlerde ya çok geç saatlerde yazdığını belirten inan, “Son projem ise bir Twitter kitabı, yakında çıkacak. Garip gelebilir ama ben çok şiir kitabı okumam. Ama illa bir isim vermemi isterseniz Necip Fazıl derim, Son zamanlarda üzerinde çalıştığım bir film senaryosu projem var, yavaş yavaş tamamlamak üzereyim" diyor. Toparlanmanın başlayacağını ifade ediyor. Kendilerinin de bu yıl beklentilerin üzerinde satış yaptıklarını anlatıyor, Gelecek 5 yıla ilişkin planlarını da şöyle paylaşıyor: “Henüz kendimizi stajyerlik eserimizi dahi yapmamış olarak görüyoruz. Terrace Plus projemiz, stajyerlik eserimiz olacak, 2022'de kalfalık, 2032'de de ustalık eserimizi yapacağız. Ustalık eserimiz bir taşını dahi oynatamayacağınız bir proje olacak."
  

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER