Capital'e abone olun.
"KRİZE RAĞMEN YÜZDE 50 BÜYÜDÜK"

"Krize rağmen yüzde 50 büyüdük"

Geride bıraktığımız 2009'da Enterasys Türkiye için güzel geçmiş.

Son Güncelleme: 01.01.2010

Tarkan Süalp, kariyerine üniversiteden mezun olmadan önce IBM İngiltere’de network danışmanı olarak başladı. London Westminster Üniversitesi Bilgisayar Sistemleri Teknolojisi bölümünde eğitimini tamamladıktan sonra da kesintisiz güç kaynakları şirketi American Power Conversion (APC) için Türkiye operasyonunu başlatmak üzere İstanbul’a taşındı.
APC’nin Türkiye pazarına girişi konusunda yaptığı başarılı işlerin Enterasys Network’un dikkatini çekmesiyle Süalp’in kariyerinde yeni bir dönem açıldı.
Ancak sonrasını anlatmadan önce Enterasys’e kısaca değinmekte fayda var. Enterasys dünyanın en büyük ağ teknolojileri şirketlerinden biri. Aynı zamanda dünyada alanında en fazla patente sahip kuruluş. NASA, Boeing, Amerikan Donanması ve Goodyear gibi dünya devleri müşteri portföyünde. Dünya genelinde 80 ülkede faaliyet gösteren şirket, toplam 4 milyar dolarlık ciro yönetiyor.
O dönem şirket yetkililerinin iş teklif etmek için aylarca kendisini aradıklarını kaydeden Süalp, “En sonunda 1995 sonunda teklifi kabul ettim. 1996 yılı başında da işe başladım” diyor. 1996’da bu yapıda bir devin Türkiye’de faaliyet göstermesi için işe koyulan Süalp, ilk yıldan itibaren kendi çabalarıyla Türkiye’de önemli bir pazar payı kazandıklarını kaydediyor. “1996’dan itibaren yıllık yüzde 15-20 oranında büyüdük” diye konuşuyor.
Dünyada kamu, savunma, eğitim ve sanayi sektörlerine ağ teknolojileri hizmetleri sunan Enterasys, Türkiye’de ise sivil savunma, eğitim, ulaştırma, güvenlik, finans ve savunma alanlarında çalışmalar gerçekleştiriyor. Enterasys Türkiye’nin yer aldığı önemli projeler arasında MOBESE altyapısı, Adalet Bakanlığı Ulusal Yargı Ağ Altyapısı (UYAP) başta geliyor. Güvenliği sağlayan bu sistemlerde Enterasys çözümleri de kullanılıyor.
Süalp, Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul Atatürk Havalimanı, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türk Telekom Çağrı Merkezi ve Türkiye’deki pek çok üniversitede de ağ teknolojilerini kendilerinin uygulamaya koyduğunu söylüyor. “Bu projelerin hepsinde iletişim altyapısının donanımı Enterasys Networks tarafından sağlanıyor. Biz tüm bu projelerde bir ya da birden fazla iş ortağımıza gerek tasarım gerek uygulama konusunda ürün sağlıyoruz. Ayrıca teknik ekibimiz de çözüm ortaklarımızla yan yana çalışıyor” diyor.
Geride bıraktığımız 2009 da Enterasys Türkiye için güzel geçmiş. Süalp, krize rağmen Türkiye operasyonlarının 2009’da bir önceki yıla göre yüzde 50 büyüdüğünü söylüyor.  
  • 1
  • 2

  • Etiketler:

    İsminiz:

    Yorumunuz:


    FOTO HABER