Capital'e abone olun.
"MECRA BOMBARDIMANI VAR"

"Mecra bombardımanı var"

Duru, "Sektör geleneksel mecra kullanımından çok farklı bir yere gidiyor."

Son Güncelleme: 01.01.2010

YENİLER BAŞARILI OLAMADI
W’Do, 2 yıl önce Mehmet Duru tarafından kuruldu. Reklam sektörüne 1994 yılında giren Duru, çeşitli ajanslarda müşteri ilişkileri yönetimi ve genel müdürlük görevlerinde bulunduktan sonra kendi ajansını kurmaya karar verdi. Bugün 20 kişilik bir ekiple W’Do’yu yönetiyor. Ajansını faaliyete geçirdiği dönemin hemen birkaç yıl öncesinde reklam sektöründe farklı birçok oluşumun hayata geçtiğini belirten Duru, bu ajansların başarılı olamadıklarını söylüyor.

SEKTÖR ŞEKİL DEĞİŞTİRDİ
Bunun nedenini de sektörün şekil değiştirmesine bağlıyor. “Sektör, geleneksel mecra kullanımından çok daha farklı bir yere doğru gidiyor. Müşteriyle iletişim noktası her geçen gün artıyor. Eskiden mesaj bombardımanı vardı, şimdi mecra bombardımanı var. Buna adapte olmakta büyük ajanslar zorlandı. Küçük ajanslar, biraz bu tarafı karşılayabilir bir vaatle çıktı. Ancak orada da interaktif dünyaya yeteri kadar hakim olamama problemi yaşıyorlar” diyor.

MARKA YÖNETME BECERİMİZ VAR
Yeni kurulan ajanslar içinde kendilerini ayrı bir noktaya koyan Duru, W’Do’nun yaklaşımını da şöyle anlatıyor: “Biz zaten formasyonumuz gereği marka yönetme becerisi olan bir ajansız. Kampanyayı oluşturup bunu yönetebilen bir yapımız var. Konsantrasyonumuzu daha fazla farklı mecralara kaydırabileceğimiz arama üzerine kurguluyoruz. Üstelik yeni bir ajans olmamıza karşın bir kristal elmamız da var. Onu da iPhone uygulaması ile aldık.”

PAZAR HAREKETLENİYOR
W’Do, şu anda Yapı Kredi’nin yanı sıra Pronet Güvenlik, Power Grup ve Jeans Lab’a hizmet veriyor. Son dönemde yeni müşteriler konusunda hareketlilik olduğunu belirten Duru, “Özellikle bizim boyutumuzdaki bir ajansla çalışma arzusunda olan çok sayıda müşteri var. Daha çok krizin bittiğini düşünüp de büyüme hevesinde olan KOBİ’ler hareketli. 2010’a dair beklentilerimiz de çok olumlu” diye konuşuyor.   

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER