Capital'e abone olun.
"PAZAR LİDERLİĞİMİZİ PEKİŞTİRECEĞİZ"

"Pazar liderliğimizi pekiştireceğiz"

Sürdürülebilir gelecek için yeni projeler üretmek gündemlerindeki en önemli konu.

Son Güncelleme: 01.09.2010

Kaya Tütengil, Siemens’in endüstri sektörünün direktörü olarak uzun yıllardır görev yapıyor. 27 yıllık Siemens kariyeri başarılar ve icatlarla dolu olan Tütengil’le gündemini konuşmak üzere bir araya geldik.
Kariyer hedefinin organik ya da inorganik büyüme ve pazar liderliğini pekiştirmek olduğunu ifade eden Tütengil, gündemlerindeki en önemli konunun sürdürülebilir bir gelecek için projeler üretmek olduğunu söylüyor.
“Endüstri sektörü olarak sunduğumuz tüm ürün ve çözümlerle müşterilerimize sürdürülebilir değer katıyoruz. Bu değerlerin paydaşlarımız nezdinde faydası müşterilerimiz için rekabet avantajı, şirketimiz ve çalışanlarımız için yüksek performans, toplum için yaşam kalitesinin artması dolayısıyla sürdürülebilirlik olacak” diye konuşan Tütengil, Türkiye’de yürüttükleri bazı projeleri şöyle aktarıyor:
“2009 yılında Elektrik İşleri Etüd İdaresi tarafından enerji verimliliği danışmanı şirket olarak yetkilendirildik. Bu sayede Enerji Verimliliği Kanunu’nda tanımlanan hizmetleri sunmaya hak kazandık. Şu an yürüyen iki projemiz var. Bunlara odaklandım.”
Siemens Türkiye olarak geçen yıl Temsa ile Türkiye’nin ilk hibrid otobüsünü ürettiklerini de belirten Tütengil, “İDO ile gerçekleştirdiğimiz Türkiye’nin ilk dizel elektrik tahrikli gemisinden edindiğimiz hibrid araç tecrübesini karayoluna aktarma fırsatı bulduk. Bir diğer projemiz ulaşım alanında gerçekleşti. Espiye’den Sarp’a uzanan 350 kilometrelik Karadeniz sahil yolu boyunca bulunan 29 tünel Siemens tarafından akıllı tünellere dönüştürüldü” diyor.   

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER