Capital'e abone olun.
"SÜREÇLERİ KONTROL ALTINA ALAN İLERLER"

"Süreçleri kontrol altına alan ilerler"

Dr. Jost, şirketlerin süreç zekası ile de düşünmesi gerektiğinin altını çiziyor.

Son Güncelleme: 01.01.2010

IDS Scheer, iş dünyasında “iş süreçleri yönetimi” kavramını ortaya koyan şirket olarak tanınıyor. Şirket, 1984 yılında Prof. August-Wilhelm Scheer’in “Şirketleri modelleyerek performanslarını nasıl optimize ederim” sorusundan doğdu. Bugün 70 ülkede yaklaşık 7 bin 500 müşterisi bulunan şirketin, 2008 yılı cirosu 399,1 milyon Euro. Türkiye’de de faaliyet gösteren IDS Scheer, özetle şirketlere iş süreçleri yönetiminde yazılım, çözüm ve hizmet sunuyor.
Dr. Wolfram Jost da, IDS Scheer’in 18 yıldır en sadık yöneticilerinden biri. Jost, şirketin ürün stratejileri ve gelişiminden sorumlu isim olarak öne çıkıyor. IDS Scheer’ın icra kurulu üyesi olan Dr. Jost, IDS Scheer’in yine bir Alman şirketi olan Software AG ile Haziran 2009’da başlayan ve halen devam eden birleşme sürecinde de etkin bir rol oynuyor.
Dr. Jost bu birleşme ile IDS Scheer’ın iş süreçleri yönetimi ve Software AG’nin BT teknolojisinin bir araya gelerek büyük bir sinerji yaratacaklarına inanıyor.
“İki inovatif şirketin birleşmesi önemli sonuçlar doğuracak. Bizim ürün ve hizmetlerimiz ile Software AG’nın bilişimdeki portföyü bir araya geldiğinde güçlü bir değer yaratacağız” diyor. Aslında krizle birlikte iş dünyasında, iş süreçleri yönetiminin önemi de giderek daha çok anlaşılıyor. Dr. Jost artan talebin nedenini şöyle açıklıyor: “Krizde gelirleri azalan ve kâr marjları düşen şirketler, farklı bir bakış açısına ihtiyaç duyuyor. IDS Scheer olarak yarattığımız ARIS platformu ile şirketlerin iş süreçlerinin stratejisi, tasarımı, uygulaması ve kontrolü için kapsamlı çözümler getiriyoruz. İş süreçleri yönetimiyle maliyetleri kısmadan akıllı yoldan tasarruf etmenin yolunu açıyoruz. Süreçlerde verimlilik ve etkinlik sağlayarak şirketin hedeflerine uygun çalışmasına yardım ediyoruz.”
“Şirketlerin iş süreçleri yönetimine yatırım yapmaları için tam zamanı” diyen Dr. Jost, artık şirketlerin iş zekasına artı olarak süreç zekası ile düşünmesi gerektiğinin altını çiziyor. “Şirketler için önünü görmek, 1-2 yıllık plan ve bütçeleri yapmak giderek zorlaştı. Bu yüzden de geleceğe bakarken, süreçlerin verimliliğine iyi bakmak gerekiyor. Bu süreç zekasına daha geleneksel iş zekasını eklemek gerekiyor. Artık süreçlerini kontrol altına alabilen, verimli çalıştırabilen şirketler büyüyecek” diye konuşuyor.
Türkiye’de şu an 10 kişilik bir kadroyla çalışmalarını sürdürdüklerini belirten Dr. Jost, bu pazarda bilinçlenen Türk şirketlerinin daha hızlı adımlarla büyüyeceklerini öngörüyor. “Türkiye pazarında yeni sayılırız ama iyi gidiyoruz. Tabii iş süreçleri yönetimi konusunda şirketleri bilinçlendirmek kolay değil. Bilinç oluşup örnekler arttıkça bizim büyümemiz de hızlanacak” diyor.  
  • 1
  • 2

  • Etiketler:

    İsminiz:

    Yorumunuz:


    FOTO HABER