Capital'e abone olun.
TEKFEN'İN GÜNDEMİNDE PERAKENDE BANKACILIK VAR

Tekfen'in gündeminde perakende bankacılık var

Geçtiğimiz dönemde KOBİ bankacılığındaki güçlü performansla büyüyen banka, halihazırda 4 binin üzerinde KOBİ müşterisine hizmet veriyor

Son Güncelleme: 01.07.2009

Eurobank Tekfen, geçtiğimiz ay yılın ilk çeyreğine yönelik rakamlarını açıkladı. Buna göre bankanın ilk 3 ayda 17 milyon TL net konsolide kâra ulaştığı görülüyor. Yine bu dönemde bankanın aktifleri 3 milyar 590 milyon 800, toplam kredileri, faktoring ve finansal kiralama alacakları 1 milyar 290 milyon 511 bin, toplam mevduatı ise 1 milyar 725 milyon 955 bin TL’ye ulaşmış. Bu performansta geçtiğimiz dönemde gerçekleştirilen yeni yapılanmanın payı büyük olsa gerek. Biliyorsunuz Mehmet Erten bankanın yönetim kurulu başkanlığına atandıktan sonra genel müdürlük görevine Yapı Kredi’den Mehmet Sönmez transfer edilmişti.
Özellikle KOBİ bankacılığı alanındaki birikimiyle Sönmez, bu alanda Eurobank Tekfen’e önemli katkı sağladı. Geçtiğimiz dönemde KOBİ bankacılığındaki güçlü performansla büyüyen banka, halihazırda 4 binin üzerinde KOBİ müşterisine hizmet veriyor. Sönmez, yılın ikinci 6 ayında bu müşterilere toplam 350 milyon TL kredi vermeyi planladıklarını söylüyor. Son olarak Avrupa Yatırım Bankası’ndan 110 Milyon Euro tutarında alınan kredinin de yine KOBİ’lere finansman desteği sağlamak için kullanılacağını belirtiyor.
Eurobank Tekfen’in şimdilerdeyse gündeminde, perakende bankacılık var. Mehmet Sönmez, perakende bankacılıkta üst segmenti hedefleyeceklerini söylüyor. Halen perakende bankacılığa girişle ilgili altyapı ve ürün geliştirme çalışmalarının devam ettiğine dikkat çeken yönetici, “Kurumsal ve ticari bankacılıktaki aktif pozisyonlarımızın yanı sıra leasingde ve faktoringde de sektörün önemli oyuncularından biri haline geldik. Aynı performansı perakende bankacılık alanında da göstereceğiz” diyor.
  

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER