Capital'e abone olun.
TÜRKİYE MARKASINA HİZMET EDEN GAZETECİLERE TEŞEKKÜ

TÜRKİYE MARKASINA HİZMET EDEN GAZETECİLERE TEŞEKKÜ

Uluslararası Kayan Gazeteciler Federasyonu SCIJ, 59’uncu genel kurulunu yapmak için 2012 yılında Türkiye’ye, Erzurum’a geliyor.

Son Güncelleme: 01.03.2010

KAYAKÇI GAZETECİLER ERZURUM’DA 1955 yılında İsviçre’de İsviçreli, Fransız ve ABD’li gazeteciler tarafından kurulan ve kurulduğundan bu yana 40 ülkede örgütlenip hepsi gazeteci 3 bine yakın üyesi olan Uluslararası Kayan Gazeteciler Federasyonu SCIJ, 59’uncu genel kurulunu yapmak için 2012 yılında Türkiye’ye, Erzurum’a geliyor. Bu, 40 ülkeden seçilmiş 250 gazetecinin Erzurum Palandöken Dağı’nda yarışacak ve ülkenin kış turizmi potansiyelini tanıyacak olması demek.

GÖNÜLLÜ 3 TÜRK GAZETECİ
Oysa Türk gazeteciler, kendi derneklerini daha bu yıl kurdu ve federasyonun Fas’ta yapılan 56’ncı genel kuruluna Marakeş’te katılıp üye oldu. İlk kez 2009 yılında İtalya Toscana’da düzenlenen 55’inci genel kurula davet edilen Türk gazetecileri Zeynep Alemdar, Yazgülü Aldoğan ve Şükrü Küçükşahin bu işe baş koydu, Derneğe üye olmanın şartı olan basın kartlı gazeteci olmak ve kaymak gibi iki kuralı yerine getiren arkadaşlarını ikna edip SCIJ Türkiye seksiyonunu kuran ikiliden Yazgülü Aldoğan ve Ankara Hürriyet Büro’dan Şükrü Küçükşahin, Fas’a giderek Federasyonu 2012’de Erzurum’a davet etti.

İSTANBUL’DA İŞ DÜNYASIYLA TANIŞACAKLAR Yapılan sunumlar genel kurul üzerinde etkili oldu ve Türkiye genel kurulun onayını aldı. 2012 Şubat sonunda Erzurum’a gelecek SCIJ üyeleri Türkiye’nin karlı dağları ve pistleri ile tanışacak. Dönüşte İstanbul’da soluklanacak ve iş dünyasının önemli isimlerinin konuğu olacak. Türkiye Kayak Seven Gazeteciler Derneği üyesi gazeteciler bir yandan organizasyonun hazırlıklarına başladı. Hepsine şimdiden başarılar diliyor, Zeynep Alemdar ve Yazgülü Aldoğan dostlarımıza ve destek veren tüm mercilere ülkemiz adına teşekkür ediyoruz.
  

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER