Capital'e abone olun.
WİKİA REKLAMCILARIN İŞİNİ ELİNDEN ALACAK

Wikia reklamcıların işini elinden alacak

Wales, reklam dünyasında büyük bir devrim yaratmakta olan yaratıcılık platformu Wikia’dan söz etti.

Son Güncelleme: 01.07.2013

Wikipedia’nın kurucusu Jim Wales’in katıldığı seminer, Cannes Lions 2013’ün dikkat çeken oturumlarından birisi oldu. Wales, reklam dünyasında büyük bir devrim yaratmakta olan yaratıcılık platformu Wikia’dan söz etti.

WIKIA EKİBİNİN KİMYASI
Bizim ekibimiz, tipik yayıncılık anlayışıyla düşünmeyen, markalara tutkuyla bağlı olan insanlardan oluşuyor. Bu kişiler yaratıcı sürecin içinde olmaktan, oyunları, yazılımları ilk aşamalarda denemekten büyük bir mutluluk duyuyor. Piyasada kendini sosyal medya uzmanı olarak pazarlayan pek çok kişi var. Oysa bizimkisi gerçek sosyal medya.

İÇERİĞİN NASIL PAYLAŞILDIĞI BELİRLEYİCİ
İnsanlar içerik konusunda aç. Ancak başarıyı içeriğin nasıl paylaşıldığı belirliyor. Yaratıcılık tek başına yeterli değil. Uygulama da çok özenle ve profesyonelce yapılmalı. Wikipedia ve Wikia YouTube’a benzemiyor. Her konuda tek bir giriş var. Topluluk her maddeyi titizlikle kontrol edip geliştiriyor. Dijital dünyada insanların katılımını sağlamak isteyenler, her şeyden önce onlara hangi hedefe ulaşacaklarını açıkça söylemeli. Nasıl katkıda bulunacaklarını ortaya koymalılar.
  

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER