Capital'e abone olun.
"YENİ ÜRÜNLERLE BÜYÜYORUZ"

"Yeni ürünlerle büyüyoruz"

Anadolubank ,yeni ürün çalışmalarıyla 2005'ten bu yana rekabete farklılaştırma çalıştırmaları içinde.

Son Güncelleme: 01.08.2010

Recep Atakan, finans sektöründe tanınan isimlerinden biri. Anadolubank’ta perakende bankacılıktan sorumlu genel müdür yardımcısı olarak hem bireysel bankacılıktan hem küçük işletmelerden sorumlu.
Ajandası oldukça yoğun. Atakan 1996 yılında kurulan Anadolubank’ın, 2009 sonunda 86 olan şube sayısını 2010-2011 yıllarında 100’e ulaştırmayı planladıklarını söylüyor. Gündeminde de bu büyümeyi destekleyecek projeler olduğunu ifade ediyor. Atakan, şöyle devam ediyor:
“Kredi portföyümüzün yüzde 80’e yakını KOBİ kredilerinden oluşuyor. 2005 yılından bu yana rekabette kendimizi farklılaştırabilmek için her yıl piyasada daha önce bulunmayan bir ürünü çıkarma konusundaki çabamız, 2010’da da devam ediyor. Gündemimin önemli kısmını yeni ürün çalışmaları oluşturuyor.”
Anadolubank’ı Türkiye’de ilk defa bireysel kredilerde yüzde 1’in altında faiz oranıyla kredi vererek 1996’da “rekabeti başlatan banka” olarak tanımlayan Atakan, şöyle devam ediyor: “Paritem platformuyla Türkiye’de foreks işlemlerini yapan tek bankayız. KOBİ’lerin çok önemli bir ihtiyacını giderecek, “Konutu sermaye yapan kredi” adında geliştirdiğimiz yeni ürünle en büyük sıkıntısı uzun vadeli kredi almak olan KOBİ’lere, 5 yıla kadar varan uzun vadeli finansman sağlayacağız. Gündemimdeki en önemli proje bu.” Atakan kariyer hedefi konusundaysa Anadolubank’ın hedeflerinin şimdilik kendisinin kariyer hedeflerinin önünde olduğunu belirtiyor.   

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER