Capital'e abone olun.
YENİLENEBİLİR ENERJİYE GİRERKEN DOĞAYI KORULAYIM

Yenilenebilir enerjiye girerken doğayı korulayım

CEO Club toplantısında konuşan Hüsnü Özyeğin, ülkemizin bölgeye enerji santralleri kuracak düzeye gelmesi hayalini dile getirdi.

Son Güncelleme: 01.02.2011Ben rüzgar santrallerinin bizim için çok uygun olduğu kanısındayım. Başarılı örnekler var. Akıllı bir planlamayla çevreye verdiği zarar da en aza indirgenebiliyor,

ZORLU'NUN İDDİALI VİZYONU
Ülkemizin en büyük enerji santralini Gökçedağ'da kuran Zorlu Enerji Grubu, bu alandaki en iyi "benchmark"lardan birisi. Daha proje aşamasında, "Gökçedağ'daki doğal hayatın orada kimse yokmuş gibi sürmesi" vizyonuyla yola çıktılar. inşaat süresince, yollar, türbin alanları ve enerji nakil hatlarının doğal bitki örtüsüne en az zararı verecek şekilde inşa edilmesi için büyük gayret gösterdiler.

GÖKÇEDAĞ'DAKİ ÖRNEK UYGULAMA
Çevre yönetim uzmanları ve ekolojik restorasyon konusunda deneyimli uzmanlar bir araya gelerek 4 aşamadan oluşan detaylı bir planlama yaptılar. Ağaçlandırmalar ve toprak erozyon önleme çalışmalarında başarılı sonuçlar aldılar. Rüzgar santrali işine gireceklere, Gökçedağ'ı incelemelerini öneririm.

  

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER