Capital'e abone olun.
"YÖNETİCİ OLARAK HIRSLARIM VAR"

"Yönetici olarak hırslarım var"

"Dünyaları yönetmek gibi bir hadefim yok ama yönetici olarak hırslarım var"

Son Güncelleme: 01.07.2010

Alp Aksoy, profesyonel sektöre yönelik temizlik ürünleri ve çözümleri sunan dünya devi Diversey’in konaklama sektörü uluslararası müşteriler direktörü. TUI, Hilton ve Kempinski gibi Diversey’in çok önem verdiği üç dev müşteri başta olmak üzere tüm dünyada 3 binden fazla otel ona bağlı. Bangkok’tan Maritus’a, Venedik’ten Şeyseller’e tüm dünyayı dolaşıyor, müşterilerinin sorunlarını çözüyor. Aksoy’la ajandasının en önemli maddelerini konuşmak üzere yine Aksoy’un müşterisi olan Çırağan Kempinski’de bir araya geldik. “Müşterilerimizin hijyen güvenliği açısından mutlu olması bizim işimiz. Tüm dünyada standardizasyon en önemli amacım” diye konuşan Aksoy’un gündeminde ise yine pazarlamayla satışı birleştiren projeler yaratarak şirketine değer katmak var. Yine diyorum çünkü Aksoy, 2 yıl önce KAGİDER’le birlikte lanse ettiği Bıttım sabunu projesiyle adından çok söz ettirmişti. Hem bir Anadolu değeri olan Mardin Bıttım sabununu dünyanın en lüks otellerine sokmuş hem Mardinli ev kadınlarının yaşamına değer katmıştı. 2010 yılında da bu projeyle Altın Pusula’yı kazandı.
“Birçok şirkette pazarlama ve satış fonksiyonları birbirine düşmandır. Bizim şirkete girdiğimde de durum çok farklı değildi. ‘Kötü satıcılar pazarlamacı olur’ gibi bir mantık vardı. Bugün Türkiye ekibinde pazarlama satış birimleri farklı değil. Pazarlama ekibi, yepyeni fikirlerle satışı heyecanlandıran bir ekip olduğuna inandı. En büyük başarım da bunu sağlamak oldu”  diyen Aksoy, kariyer hedefini ise şöyle açıklıyor:
“CEO olmak, çok büyük genel müdür olmak, dünyaları yönetmek gibi bir kariyer hedefim yok ama yönetici olarak hırslarım var. Ben güzel takımlar kurmayı, yüksek değerlerin peşinde koşan takımlarla çalışmayı seviyorum.”   

Etiketler:

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER