Capital'e abone olun.
DOLAR 2.34 LİRAYA YAKIN!

Dolar 2.34 liraya yakın!

ABD tatili ile hacimlerin azalması beklenirken dolar 2,33 liranın üzerinde seyrediyor. İşte para piyasalarındaki son durum...

Son Güncelleme: 19.01.2015

ABD'deki resmi tatil nedeniyle piyasalarda hacimlerin azalması beklenirken kur ve faiz Merkez Bankası'nın yarın sonuçlarını açıklayacağı Para Politikası Kurulu (PPK) kararına odaklanacak. Cuma günü iki haftanın zirvesi olan 2,3425'e kadar yükselen dolar/TL daha sonra yönünü aşağı çevirdi.

BU 6 SEKTÖRE DİKKAT! TIKLAYIN!

HAFTA NASIL BAŞLADI?

Yeni haftaya 2,33'ün üzerinde başlayan kur 2,3393'e kadar yükseldi. TL küresel riskten kaçış ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın faiz indirimi beklentilerini kuvvetlendiren açıklamaları ile gelişmekte olan ülke para birimleri arasında dolar karşısında Cuma günü en çok değer kaybeden para birimi olmuştu. Bankacılar, Erdoğan'ın açıklamalarının yarın sonuçları açıklanacak Merkez Bankası toplantısında politika faizinde indirim yapılabileceğine ilişkin beklentileri artırdığını belirtiyorlar. Öte yandan bankacılar, hükümetin 25 baz puanlık bir indirime sıcak bakmayacağını taleplerinin yüksek miktarlı indirim olduğunu da belirtiyorlar.

  

Etiketler: dolar kuru,döviz kurları,bankalararası piyasa

İsminiz:

Yorumunuz:


FOTO HABER